. Raňajky v pohári (ryžová kaša s ovocím) • Detoxikačný pobyt zameraný na ozdravenie tela

Raňajky v pohári (ryžová kaša s ovocím)

Na jedlo si vždy nájdem čas – aj na jeho prípravu aj na konzumáciu. Jedlo je pre mňa súčasťou relaxu a som presvedčená o tom, že konzumácia jedla by mala stále prebiehať v pokoji, s vyhradeným časom, nie nad počítačom, či pri telke. Inak z jedla nevyťažíme jeho ozdravnú pozitívnu energiu, ale ostane len hmotou s viac či menej pozitívnymi nutričnými hodnotami.

Ale – ako v každej rodine, aj v našej občas bývajú fofry. Mám tri deti, takže špecifické sú u nás hlavne rána, kedy sa všetci ponáhľame do škôl a práce, zháňame zabudnuté úbory na telocvik, párujeme ponožky, pripravujeme desiaty a češeme tri vlasaté hlavy. V týchto chvíľach si raňajky pripravujem do práce, kde si ich vychutnám v absolútnom pokoji.

Podľa čínskej medicíny by ste ráno mali dostať do žalúdka niečo teplé a “mokré”, preto je mojou obľúbenou raňajkovou pochúťkou pravá ryžová kaša – nie tá z prášku. Pripravíte si ju skutočne jednoducho a dochutiť si ju môžete podľa vašich predstáv, alebo podľa hesla “čo dom dal” 🙂

Ingrediencie:

1 dcl pohár ryže

3 l vody

mak

čerstvé ovocie – maliny, banány, čučoriedky..

sušené ovocie podľa chuti – hrozienka, goji, sušené marhule

oriešky (mandle, lieskové orechy..)

kokosové lupienky

chia semienka

vanilka, škorica, med

Postup:

1.

1 dcl ryže nasypeme do hrnca s 3l vody, varíme minimálne 3 hodiny na miernom ohni.Príprava ryžovej kaše – tak, aby bola skutočne dobrá a ľahko stráviteľná, je trochu zdĺhavá, ale nebojte sa toho – kaša sa varí v podstate bez vás a vy si môžete pripraviť hmotu na 2 dni dopredu, ktorú si potom len zohrejete a dochutíte.

2.

Keď z varenej ryže vznikne kaša, odstavíme ju. Ak máte radi sladšie raňajky tak odporúčame použiť na dochutenie škoricu, vanilku a med.

3.

Do ochutenej kaše si primiešajte všetko, čo si vaše telo práve pýta – plody goji, oriešky nasekané na drobno, sušené aj čerstvé ovocie.

Takto pripravenú kašu môžete konzumovať ešte teplú, alebo aj keď vychladne. Zasýti vás spoľahlivo až do obeda.

Dobrú chuť!

Všetky ingrediencie na tento recept nájdete v mojom obchodíku www.dobromysel.sk 🙂

 

detoxpobyt.sk - ryzova kasa

Komentáre k článku

Ahojček..ja keď idem variť túto kašu,tak si večer zalejem ryžu vodou a varím ju až na druhý deň.Varí sa niečo cez pol hodinky a je z nej kaša.Robím to zle,či môže byť aj takto?

Určite môže byť aj takto, Martuška. Dobrú chuť!

Pridať komentár

* Prosím vyplňte všetky polia správne

Mám záujem o články, zaujímavosti a o nové termíny pobytov

Kliknite sem

Detoxikacny Pobyt Footer Logo

Prihláška

Prihláška na detoxikačný pobyt. Ďakujeme, že údaje vyplníte kompletne a pravdivo, čím nám uľahčíte administratívu a organizáciu pobytu :)

Email*

Meno a priezvisko*

Adresa (vrátane mesta - dôležité pre vystavenie faktúry)*

Telefón*

Termín


Kto je začiatočník a kto pokročilý "Zistiť viac"

Náhradný Termin


Kto je začiatočník a kto pokročilý "Zistiť viac"

Dátum narodenia

Vaša váha a výška:

Choroby alebo zdravotné problémy (pre absolvovanie detoxpobytu veľmi dôležitá informácia – operácie, užívanie liekov, prekonanie chemoterapie - kedy, zápcha, vypadávanie vlasov, bolesti kĺbov, epilepsia, anorexia, bulímia, panická porucha, tetánia atď.) Informácie, vďaka ktorým Vám vieme namiešať čaje na mieru.

Užívanie liekov (vypíšte lieky, ktoré užívate pravidelne aj príležitostne - na čo sú lieky určené, aj lieky na upokojenie)

Alergia na zeleninu/ovocie/byliny (nižšie vypíšte druhy, na ktoré máte alergiu, aj alergia na peľ)

Skúsenosť (napíšte nám, ak ste už pobyt s hladovkou absolvovali - kedy, kde, u koho)

Mám záujem o ubytovanie na izbe s:

Mám záujem o samostatnú izbu za príplatok 180€
(Ak chrápete, z tolerantnosti odporúčame priplatiť si samostatnú izbu)
ánonie

Iné informácie, ktoré by pre nás mohli byť dôležité :

Budeme radi, ak nám napíšete, odkiaľ ste sa o nás dozvedeli. Za odpovede dostanete od nás malý darček priamo na pobyte - platí pre nových účastníkov :

Čo očakávate od pobytu?

Mám záujem uplatniť si detoxpobyt v rámci rekreačného poukazu, ktorý mi poskytuje zamestnávateľ:
ánonie


Prehlasujem a súhlasím, že som túto prihlášku vyplnil/a pravdivo a budem rešpektovať pokyny pred, počas a po detoxikačnom pobyte. Ak som neuviedol/neuviedla choroby, zdravotné problémy a lieky alebo nebudem dodržiavať pokyny počas detoxikačného pobytu, som si vedomý/á možného nepriaznivého vplyvu na zdravotný stav. Objednávkou detoxikačného pobytu súhlasím s Obchodnými podmienkami uvedenými na stránke www.detoxpobyt.sk.
ČÍTAŤ VIAC

Súhlasím so spracovaním osobných údajov týkajúcich sa aj zdravia uvedených v tejto prihláške.
ČÍTAŤ VIAC


Pre overenie označte Lietadlo.