. Rozhovor s Majkou Verešovou: Napätie, stres a konflikty vo vzťahoch sú spôsobené neporiadkom a chaosom v našich domovoch • Detoxikačný pobyt zameraný na ozdravenie tela

Rozhovor s Majkou Verešovou: Napätie, stres a konflikty vo vzťahoch sú spôsobené neporiadkom a chaosom v našich domovoch

V úvode každého detoxpobytu sa navzájom predstavujeme, aby sme čo to o sebe vedeli a nechodili okolo seba ako cudzinci 🙂 Keď sa predstavila Majka a porozprávala o tom, čomu sa venuje, vedela som, že pokoja už mať nebude 🙂 Záujem o tému poriadku, minimalizmu a kúzelného upratovania bol tak veľký, že sme zaradili aj neplánovanú prednášku, kde nám Majka odovzdala jej cenné rady ako si udržať doma poriadok a systém aj pri ôsmych deťoch 🙂 Prečítajte si, ako zvládla detoxpobyt a aká je jej rada na to, aby v dome vládol poriadok.

1. Prvýkrát si sa môjho detoxpobytu zúčastnila na jeseň 2019. Čo ťa viedlo k tomu absolvovať – pre mnohých –  takýto adrenalinový zážitok ? 🙂 Mala si už predtým s hladovkami nejaké skúsenosti?
Už dlhšie som plánovala zúčastniť sa nejakého detoxikačného pobytu a vyskúšať si to. Hľadala som na rôznych zahraničných stránkach a nakoniec som bola milo prekvapená, že detoxikačné pobytu robí niekto aj u nás na Slovensku. Hneď som sa prihlásila. O nejaké hladovky som sa už pokúšala v minulosti, ale bolo to trápenie. Popri chodení do práce a pripravovaní jedla pre ostatných členov rodiny je to naozaj zložité.

2. Bolo niečo čoho si sa obávala alebo si išla na pobyt s otvorenou hlavou a bez strachu? A ako si zvládala samotný pobyt?
Bola som zvedavá čo sa tam bude diať a ako to bude prebiehať. Strach tam nebol. Nie som milovník ťažkých jedál, snažím sa stravovať zdravo, hýbať sa, nemám žiadne zdravotné problémy. Myslím si, že aj vďaka tomu moje telo reagovalo na detox celkom pozitívne. Vďaka ovocným a zeleninovým šťavám dostávalo moje telo nejakú energiu. Iba na vode by to bolo určite zložitejšie.

3. Mala si od tohto týždňa bez jedla a samotnej detoxikácie nejaké očakávania? S akým pocitom si sa vracala domov?
Bola som zvedavá ako to zvládnem. Už viackrát som sa na to odhodlávala doma, ale moja pevná vôľa nebola až tak pevná. Z detox pobytu som sa vracala domov s pocitom víťazstva, že som to dala. Uvedomila som si, že pod vedením niekoho a v spoločnosti iných ľudí to bolo oveľa znesiteľnejšie. Všetky tie cvičenia a vychádzky do prírody k tomu pozitívne prispievali.

4. Je niečo z pobytu (aktivita, poznatky, detoxikačné aktivity,..), ktoré si si preniesla aj domov do ďalšieho života a ďalej v nich pokračuješ, resp. zmenilo sa po ňom niečo v tvojom živote ?
Na pobyte som si uvedomila ako veľmi mi chýbajú každodenné prechádzky do prírody. Pobyt na čerstvom vzduchu, aj keď len pol hodinu, mi pomáha prečistiť si hlavu a vypnúť. Teraz oveľa častejšie, aj počas týždňa, vybehnem do lesa, čo sa mi pred tým nestávalo. Z detoxikačných aktivít som si obľúbila krhličku na preplachovanie nosa.

5. Počas tvojho detoxpobytu som mala možnosť dozvedieť sa, čomu sa venuješ v civilnom živote. Môžeš nám trošku priblížiť tvoju prácu ?
Som profesionálny organizátor a KonMari konzultant, čo znamená, že pomáham ľuďom zbaviť sa neporiadku a haraburdia v ich domovoch, aby sa im žilo lepšie a jednoduchšie. Ide o detox a očistu nášho fyzického prostredia, v ktorom žijeme. Častokrát si to ani neuvedomujeme, ale napätie, stres a konflikty vo vzťahoch sú spôsobené neporiadkom a chaosom v našich domovoch.

6. Samú ma prekvapil veľký záujem ostatných detoxikujúcich o tvoju prácu, rady a tipy. Čomu pripisuješ takýto boom v oblasti „upratovania“ ?
Každý jeden z nás túži po usporiadanom, šťastnom a spokojnom živote. Vonkajší poriadok veľmi súvisí s našim vnútorným poriadkom. Dnešná konzumná spoločnosť má za následok, že sme si domovy zapratali vecami, ktoré nám nerobia radosť a neslúžia nám. Naopak život nám komplikujú. Vďaka tomu máme problémy vo vzťahoch, trpí naše fyzické a psychické zdravie. Cítime, že to musíme zmeniť.

7. Ja sama počas vlastného hladovkového týždňa doma všetko upratujem, triedim a vyhadzujem. Tiež u teba upratanie telesnej schránky súvisí s uprataním priestoru v ktorom žijeme ?
Upratovanie a udržiavanie priestoru v čistom a nezapratanom stave by malo byť naším každodenným cieľom. Tak ako si umývame zuby, sprchujeme sa, tak by sme mali každý deň odložiť a dať na svoje miesto veci, ktoré sme používali.

8. Prečo si myslíš, že si ľudia doma nevedia udržať poriadok napriek tomu, že ich haldy oblečenia, neporiadok v šuflíkoch aj v detskej izbe doslova irituje?
Udržiavaniu poriadku bráni nasledovné: veľké množstvo vecí, ktoré máme a systém, ktorý nemáme. Keď sa chceme dostať do stavu, aby sme mali poriadok a aby sa nám jednoducho udržiaval, tak sa musíme hlavne zbaviť vecí, ktoré nemáme radi a nepotrebujeme. To je aktivita, ktorú preskakujeme a preto sa neustále krútime v blúdnom kruhu neporiadku.

9. Ak by si mala dať ľuďom iba jednu radu na udržanie poriadku doma, aká by to bola?
Menej je viac. Menej vecí znamená menej starostí a menej upratovania. A obklopujte sa iba vecami, ktoré vám naozaj slúžia a máte radi.

10. Čo by si odkázala ľuďom, ktorí sa boja detoxpobyt absolvovať napriek tomu, že po ňom stále pokukujú ?
Prekonávanie prekážok nás robí silnejšími a otvára nám to nové obzory. Detox je určite výzva. Nebudete môcť jesť jeden týždeň, ale získate omnoho viac na celý život.

Ak vás zaujala Majkina práca tak ako mňa, navštívte jej stránky:
www.harmonickebyvanie.sk
facebook Harmonické bývanie
instagram Harmonické bývanie

Pridať komentár

* Prosím vyplňte všetky polia správne

Mám záujem o články, zaujímavosti a o nové termíny pobytov

Kliknite sem

Detoxikacny Pobyt Footer Logo

Prihláška

Prihláška na detoxikačný pobyt. Ďakujeme, že údaje vyplníte kompletne a pravdivo, čím nám uľahčíte administratívu a organizáciu pobytu :)

Email*

Meno a priezvisko*

Adresa (vrátane mesta - dôležité pre vystavenie faktúry)*

Telefón*

Termín

Náhradný Termin

Dátum narodenia

Vaša váha a výška:

Choroby alebo zdravotné problémy (pre absolvovanie detoxpobytu veľmi dôležitá informácia – operácie, užívanie liekov, prekonanie chemoterapie - kedy, zápcha, vypadávanie vlasov, bolesti kĺbov, epilepsia, anorexia, bulímia, panická porucha, tetánia atď.) Informácie, vďaka ktorým Vám vieme namiešať čaje na mieru.

Užívanie liekov (vypíšte lieky, ktoré užívate pravidelne aj príležitostne - na čo sú lieky určené, aj lieky na upokojenie)

Alergia na zeleninu/ovocie/byliny (nižšie vypíšte druhy, na ktoré máte alergiu, aj alergia na peľ)

Ako by ste očíslovali svoju fyzickú kondíciu na škále 1-5 ako v škole, pričom 1= najlepšie? Pomôže nám, ak nám napíšte akému športu sa venujete a ako často, aby sme vedeli prispôsobiť náročnosť cvičenia podľa prihlásených účastníkov.

Skúsenosť (napíšte nám, ak ste už pobyt s hladovkou absolvovali - kedy, kde, u koho)

Mám záujem o ubytovanie na izbe s:

Mám záujem o samostatnú izbu za príplatok 240€
(Ak chrápete, z tolerantnosti odporúčame priplatiť si samostatnú izbu)
ánonie

Iné informácie, ktoré by pre nás mohli byť dôležité :

Budeme radi, ak nám napíšete, odkiaľ ste sa o nás dozvedeli: (platí pre nových účastníkov)

Čo očakávate od pobytu?

Mám záujem uplatniť si detoxpobyt v rámci rekreačného poukazu, ktorý mi poskytuje zamestnávateľ alebo si faktúru uplatniť v účtovníctve. Ak odpoviete áno, napíšte nám, prosím, do kolónky nižšie, aký text má obsahovať potvrdenie o absolvovaní pobytu pre vášho zamestnávateľa, nakoľko každý zamestnávateľ si určuje iné podmienky. Alebo nám tento text napíšte dodatočne na info@detoxpobyt.sk najneskôr týždeň pred nástupom na pobyt.
ánonie

Poznámka k poukazu:

Prehlasujem a súhlasím, že som túto prihlášku vyplnil/a pravdivo a budem rešpektovať pokyny pred, počas a po detoxikačnom pobyte. Ak som neuviedol/neuviedla choroby, zdravotné problémy a lieky alebo nebudem dodržiavať pokyny počas detoxikačného pobytu, som si vedomý/á možného nepriaznivého vplyvu na zdravotný stav. Objednávkou detoxikačného pobytu súhlasím s Obchodnými podmienkami uvedenými na stránke www.detoxpobyt.sk.
ČÍTAŤ VIAC

Súhlasím so spracovaním osobných údajov týkajúcich sa aj zdravia uvedených v tejto prihláške.
ČÍTAŤ VIAC


Pre overenie označte Hviezda.