. Placky zo zeleninovej či ovocnej drte z odšťavovača • Detoxikačný pobyt zameraný na ozdravenie tela

Placky zo zeleninovej či ovocnej drte z odšťavovača

Ak ste fanúšik čerstvých ovocných a zeleninových štiav alebo „šťavujete“ v prípade detoxikácie organizmu, či liečby,  určite ste už riešili dilemu, čo s drťou /odpadom/ zvyškom z ovocia a zeleniny po odšťavovaní, aby ste ho nemuseli vyhadzovať do koša.

Tu je zopár tipov odo mňa 🙂

Placky naslano:

Vhodná drť z cvikle, mrkvy, paštrnáku, kalerábu, zeleru, jednoducho koreňovej zeleniny aj kapusty. Táto drť býva väčšinou extra suchá, hlavne, ak máte naozaj kvalitný odšťavovač, z ktorého vychádza ozaj len sušina. Takúto zmes dochutíme soľou, korením podľa chuti (čierne, domáca vegeta, majoránka, zázvor, kari, čer.paprika atď). Pridáme čerstvé nasekané bylinky – petržlen, pažítka, aby sa zmes lepila, pridáme vajíčko (pre vegánov vegánsku náhradu), zahustíme strúhankou alebo ešte lepšie pohánkovými či quinoovými vločkami. V mojom prípade nechýba ani nadrobno nakrájaná cibuľka a cesnak. Pre labužníkov odporúčam ešte nastrúhaný tvrdý syr.

Zo zmesi tvarujeme placky, ktoré pečieme v trúbe na papieri na pečenie alebo na panvici na troche oleja.

Zľava sa vzťahuje na všetky prístroje z webstránky www.vitarian.sk.

Placky nasladko:

Tieto mám ozaj rada 🙂 Drť vhodná z jabĺčka, pomaranču, mrkvy, bobuľovín. Tým, že ovocné drte bývajú mokrejšie, nepridávam vajíčko, skôr len zahusťujem vločkami, pridám škoricu, kokos, mak, semienka podľa chuti, hrozienka, ak je treba, tak na dosladenie lyžičku zdravého sladidla. Opražím na troche kokosového oleja, ktorý dodá plackám vynikajúcu chuť 🙂

Sladké müsli tyčinky.

Vhodná drť z jablka, hrušky. Ak je drť veľmi suchá a to v mojom prípade vďaka dobrému odšťavaču je, pridám ešte šťavnaté ovocie – napríklad nektarinky alebo bobuľoviny. Zmes dochutím kokosom, kakaom, škoricou, semienkami, medom a zahustíme vločkami. Necháme chvíľu postáť, aby sa vločky napili. Takúto zmes natlačíte na plech vystlaný papierom na pečenie na hrúbku asi 2 cm a ešte pred pečením na plechu rozkrájame do tvaru müsli tyčiniek. Pečieme pri 180 st. cca 40 minút.

Drť z koreňovej zeleniny môžete tiež pridať aj do polievky ku klasickej zelenine, či už ju budete na konci mixovať na krém alebo podávať klasicky. Dužina vám zahustí polievku prirodzene aj bez múky .

Všetky ingrediencie môžete kúpiť priamo v mojom obchodíku na www.dobromysel.sk 🙂

Pridať komentár

* Prosím vyplňte všetky polia správne

Mám záujem o články, zaujímavosti a o nové termíny pobytov

Kliknite sem

Detoxikacny Pobyt Footer Logo

Prihláška

Prihláška na detoxikačný pobyt. Ďakujeme, že údaje vyplníte kompletne a pravdivo, čím nám uľahčíte administratívu a organizáciu pobytu :)

Email*

Meno a priezvisko*

Adresa (vrátane mesta - dôležité pre vystavenie faktúry)*

Telefón*

Termín

Náhradný Termin

Dátum narodenia

Vaša váha a výška:

Choroby alebo zdravotné problémy (pre absolvovanie detoxpobytu veľmi dôležitá informácia – operácie, užívanie liekov, prekonanie chemoterapie - kedy, zápcha, vypadávanie vlasov, bolesti kĺbov, epilepsia, anorexia, bulímia, panická porucha, tetánia atď.) Informácie, vďaka ktorým Vám vieme namiešať čaje na mieru.

Užívanie liekov (vypíšte lieky, ktoré užívate pravidelne aj príležitostne - na čo sú lieky určené, aj lieky na upokojenie)

Alergia na zeleninu/ovocie/byliny (nižšie vypíšte druhy, na ktoré máte alergiu, aj alergia na peľ)

Ako by ste očíslovali svoju fyzickú kondíciu na škále 1-5 ako v škole, pričom 1= najlepšie? Pomôže nám, ak nám napíšte akému športu sa venujete a ako často, aby sme vedeli prispôsobiť náročnosť cvičenia podľa prihlásených účastníkov.

Skúsenosť (napíšte nám, ak ste už pobyt s hladovkou absolvovali - kedy, kde, u koho)

Mám záujem o ubytovanie na izbe s:

Mám záujem o samostatnú izbu za príplatok 240€
(Ak chrápete, z tolerantnosti odporúčame priplatiť si samostatnú izbu)
ánonie

Iné informácie, ktoré by pre nás mohli byť dôležité :

Budeme radi, ak nám napíšete, odkiaľ ste sa o nás dozvedeli: (platí pre nových účastníkov)

Čo očakávate od pobytu?

Mám záujem uplatniť si detoxpobyt v rámci rekreačného poukazu, ktorý mi poskytuje zamestnávateľ alebo si faktúru uplatniť v účtovníctve. Ak odpoviete áno, napíšte nám, prosím, do kolónky nižšie, aký text má obsahovať potvrdenie o absolvovaní pobytu pre vášho zamestnávateľa, nakoľko každý zamestnávateľ si určuje iné podmienky. Alebo nám tento text napíšte dodatočne na info@detoxpobyt.sk najneskôr týždeň pred nástupom na pobyt.
ánonie

Poznámka k poukazu:

Prehlasujem a súhlasím, že som túto prihlášku vyplnil/a pravdivo a budem rešpektovať pokyny pred, počas a po detoxikačnom pobyte. Ak som neuviedol/neuviedla choroby, zdravotné problémy a lieky alebo nebudem dodržiavať pokyny počas detoxikačného pobytu, som si vedomý/á možného nepriaznivého vplyvu na zdravotný stav. Objednávkou detoxikačného pobytu súhlasím s Obchodnými podmienkami uvedenými na stránke www.detoxpobyt.sk.
ČÍTAŤ VIAC

Súhlasím so spracovaním osobných údajov týkajúcich sa aj zdravia uvedených v tejto prihláške.
ČÍTAŤ VIAC


Pre overenie označte Hviezda.