. 5 tipov na raňajkové kaše od pondelka do piatku • Detoxikačný pobyt zameraný na ozdravenie tela

5 tipov na raňajkové kaše od pondelka do piatku

5 tipov na raňajkové kaše od pondelka do piatku. Vždy mega chutné, vždy inak pripravené, vždy z iných ingrediencií, ale vždy s tabličkou 90% čokolády od Powerlogy J Lebo sú dni, kedy si to telo jednoducho žiada

Vždy mega chutné, vždy inak pripravené, vždy z iných ingrediencií, ale vždy s tabličkou 90% čokolády od Powerlogy 🙂 Lebo sú dni, kedy si to telo jednoducho žiada.

PONDELOK: Ovsená kaša s brusnicami

Ovos je prirodzene bezlepková obilnina a kašu z ovsa si pri nedostatku času môžete urobiť aj z ovsených vločiek čo je popučené ovsené zrno. Chuťovo je veľmi obľúbená, nie príliš výrazná a ľahko kombinovateľná aj s inými surovinami.

Na prípravu kaši na jednu porciu budeme potrebovať väčšiu hrsť ovsených vločiek, ktoré zalejeme asi 3 násobkom ich objemu a varíme cca 15 minút na miernom ohni, kým sa nám nevytvorí kaša. Posypeme strúhaným kokosom a dochutíme naklíčenou pohánkou – rovnako bezlepkovou obilninou, ktorá je v tejto naklíčenej podobe veľmi chutná, chrumkavá a pripomínajúca oriešky. Vyhovuje aj tým, ktorí pohánku príliš nemusia. Na vrch kaše ešte dáme obľúbené ovocie, napríklad čerstvé brusnice .

Ovsená kaša s brusnicami

UTOROK: Ryžová kaša s makom a jablkami

Ryžová kaša s makom a jablkami. Ryža ako obilnina je najuniverzálnejšia obilnina, ktorá sa dá kombinovať nasladko aj naslano. Je vhodná pri diétach a rôznych stravovacích obmedzeniach, ako jedna z prvých potravín po hladovke. Ryžovú kašu si buď zamilujete alebo ju nebudete mať rady. Nič medzi tým 🙂 A nemôžem si pomôcť, ale kombinácia mletého maku a strúhaných jabĺčok so škoricou mi vždy pripomenie maminu štrúdľu 🙂

Na jednu porciu budeme potrebovať: ½ dcl bielej ryže, ktorú uvaríme v cca 4dcl vody do kašovita, kým nie je ryža úplne rozpadnutá a nevznikne z nej redšia kaša, do horúcej pridáme 1 čl obľúbené orechové maslo a 1 tabličku 90% horkej čokolády powerlogy. Tá jej plná chuť je famózna, jemne nahorklá a plná. Kašu nakoniec posypeme kvalitnou mletou škoricou, ktorá nás hlavne v chladnejších dňoch prehreje, Posypeme podľa chuti čerstvo namletým makom a nastrúhanými jabĺčkami. Dobrú chuť 🙂

Ryžová kaša s makom a jablkami

STREDA: Špaldová kaša s mixom ovocia a semienkami

Špalda výrazne posilňuje našu slezinu, keď máme ťažšie dni, viac zauzlené myšlienky ako by sme chceli. Špalda z pohľadu čínskej medicíny pomáha slezine a teda aj myšlienkam sa upokojiť a sprítomniť.

Pre rýchlejšiu variantu špaldovej kaše môžeme namiesto celého zrna špaldy použiť špaldové vločky. Obyčajne už takúto kašu netreba ničím dosládzať, lebo špaldové zrno je prirodzene sladké.  Za hrsť špaldových vločiek uvaríme v 4 násobku vody na miernom ohni kým nám nevznikne kašovitá hmota, trvá to cca 15 minút. Následne do horúcej primiešame mandľové maslo, tabličku 90% horkej čokolády od Powerlogy. Dochutíme semienkami ľanu a lúpanej slnečnice a ľubovoľným ovocím. V mojom prípade čučoriedky, ríbezle a kiwi.  Dobrú chuť.

Špaldová kaša s mixom ovocia a semienkami

ŠTVRTOK: Slzovková kaša

Slzovka je opäť prirodzene bezlepkové obilnina, ktorá výborne posilňuje slezinu a jej funkcie. Je už na pohľad tvrdá a pripomína vzhľadovo krúpy. Ide o drahšiu surovinu, ale jej vplyv na trávenie je neoceniteľný.

Slzovka sa varí najdlhšie zo všetkých obilnín. Na jej zmäknutie potrebujete cca 45 min. varenie. Za hrsť slzovky zalejeme vodou a varíme na miernom ohni. Objem vody nie je podstatný, nakoľko slzovka sa nikdy neuvarí do stavu kaše a tak po zmäknutí slzovky prebytočnú vodu jednoducho zlejete. Potom ju už len na tanieri popučíme a dochutíme obľúbenými semienkami a ovocím a samozrejme tabličkou 90% čokolády od Powerlogy. Dobrú chuť.

Slzovková kaša

PIATOK: Špaldová kaša s mixom ovocia a semienkami

Ak máte radi mix zŕn alebo vločiek alebo chcete minúť pozostatky rôznych vločiek, tak potom stavte na viaczrnnú kašu. Rada ju varím s domácimi bobulovinami z mrazničky.

Na jej prípravu budeme potrebovať za hrsť rôznych vločiek a dve hrste rôzneho domáceho mrazeného ovocia, ktoré potrebujeme minúť z mrazáku. Varíme všetko spolu v primeranom množstve vody (len jemne zaliata masa) nakoľko ovocie ešte pustí šťavu. Studené ovocie z mrazničky neprospieva nášmu tráveniu a preto by sme si ovocie najmä v zimných mesiacoch a k raňajkám mali prehriať. Postačí pokojne 10 -15 minút, teda kým sa nám z vločiek nevytvorí kaša. Ovocie vtedy nádherne vonia, akoby ste doma práve robili džem a výhodnou je, že takúto zmes si už nemusíte vôbec dosladiť. Na tanieri dochutíme tabličkou 90% čokolády od Powerlogy, kokosom, naklíčenou pohánkou alebo pridáme ešte ďalšie sezónne ovocie.

Viaczrnná červená kaša
Komentáre k článku

[…] Vyskúšajte tiež špaldovú, ryžovú a ovsenú kašu. Recepty nájdete tu. […]

Pridať komentár

* Prosím vyplňte všetky polia správne

Mám záujem o články, zaujímavosti a o nové termíny pobytov

Kliknite sem

Detoxikacny Pobyt Footer Logo

Prihláška

Prihláška na detoxikačný pobyt. Ďakujeme, že údaje vyplníte kompletne a pravdivo, čím nám uľahčíte administratívu a organizáciu pobytu :)

Email*

Meno a priezvisko*

Adresa (vrátane mesta - dôležité pre vystavenie faktúry)*

Telefón*

Termín

Náhradný Termin

Dátum narodenia

Vaša váha a výška:

Choroby alebo zdravotné problémy (pre absolvovanie detoxpobytu veľmi dôležitá informácia – operácie, užívanie liekov, prekonanie chemoterapie - kedy, zápcha, vypadávanie vlasov, bolesti kĺbov, epilepsia, anorexia, bulímia, panická porucha, tetánia atď.) Informácie, vďaka ktorým Vám vieme namiešať čaje na mieru.

Užívanie liekov (vypíšte lieky, ktoré užívate pravidelne aj príležitostne - na čo sú lieky určené, aj lieky na upokojenie)

Alergia na zeleninu/ovocie/byliny (nižšie vypíšte druhy, na ktoré máte alergiu, aj alergia na peľ)

Ako by ste očíslovali svoju fyzickú kondíciu na škále 1-5 ako v škole, pričom 1= najlepšie? Pomôže nám, ak nám napíšte akému športu sa venujete a ako často, aby sme vedeli prispôsobiť náročnosť cvičenia podľa prihlásených účastníkov.

Skúsenosť (napíšte nám, ak ste už pobyt s hladovkou absolvovali - kedy, kde, u koho)

Mám záujem o ubytovanie na izbe s:

Mám záujem o samostatnú izbu za príplatok 240€
(Ak chrápete, z tolerantnosti odporúčame priplatiť si samostatnú izbu)
ánonie

Iné informácie, ktoré by pre nás mohli byť dôležité :

Budeme radi, ak nám napíšete, odkiaľ ste sa o nás dozvedeli: (platí pre nových účastníkov)

Čo očakávate od pobytu?

Mám záujem uplatniť si detoxpobyt v rámci rekreačného poukazu, ktorý mi poskytuje zamestnávateľ alebo si faktúru uplatniť v účtovníctve. Ak odpoviete áno, napíšte nám, prosím, do kolónky nižšie, aký text má obsahovať potvrdenie o absolvovaní pobytu pre vášho zamestnávateľa, nakoľko každý zamestnávateľ si určuje iné podmienky. Alebo nám tento text napíšte dodatočne na info@detoxpobyt.sk najneskôr týždeň pred nástupom na pobyt.
ánonie

Poznámka k poukazu:

Prehlasujem a súhlasím, že som túto prihlášku vyplnil/a pravdivo a budem rešpektovať pokyny pred, počas a po detoxikačnom pobyte. Ak som neuviedol/neuviedla choroby, zdravotné problémy a lieky alebo nebudem dodržiavať pokyny počas detoxikačného pobytu, som si vedomý/á možného nepriaznivého vplyvu na zdravotný stav. Objednávkou detoxikačného pobytu súhlasím s Obchodnými podmienkami uvedenými na stránke www.detoxpobyt.sk.
ČÍTAŤ VIAC

Súhlasím so spracovaním osobných údajov týkajúcich sa aj zdravia uvedených v tejto prihláške.
ČÍTAŤ VIAC


Pre overenie označte Pohár.