. Rozhovor so Zuzanou Ondrisovou, lektorkou tvárovej jógy: Mnohým ženám to prináša okrem estetických výsledkov aj príjemné pocity • Detoxikačný pobyt zameraný na ozdravenie tela

Rozhovor so Zuzanou Ondrisovou, lektorkou tvárovej jógy: Mnohým ženám to prináša okrem estetických výsledkov aj príjemné pocity

Na detoxikačných pobytoch som vždy vďačná za tipy od mojich detoxikujúcich na zaujímavých ľudí, ktorých by chceli mať na pobyte ako prednášajúcich alebo precvičujúcich.

Zuzana Ondrisová bola presne jednou z osôb, ktorú si detoxikujúci doslova vyžiadali, aby som ju pre nich „vybavila“ na  kurz Tvárovej jógy. A tak som sa zoznámila so Zuzkou, ktorá bola na pobyte najskôr ako lektorka tvárovej jógy  a keď videla akčnosť a výdrž detoxikujúcich, tak sa vzápätí prihlásila na ďalší aj spolu s manželom 🙂 A akú mala s detoxpobytom skúsenosť?

1. Prvýkrát si sa môjho detoxpobytu zúčastnila niekedy v roku 2018. Mala si už predtým s hladovkami nejaké skúsenosti?
Nie, nemala. Skúšala som len také jednodňovky, ale viac dní za sebou som do Tvojho detoxu neskúšala.

2. Bolo niečo, čoho si sa pred pobytom bez jedla obávala alebo si išla na pobyt s otvorenou hlavou?
Nemala som strach, skôr som bola zvedavá na to, ako sa budem cítiť a či to vydržím. Bol tam so mnou aj môj manžel a bola som si istá, že keď je tam on, tak to zvládnem.

3. Čo si vlastne od detoxikácie a pobytu len na šťavách očakávala ? Aký bol tvoj hlavný dôvod absolvovať takúto nevšednú dovolenku?
Myslím, že to bola zvedavosť niečo takéto vyskúšať. Všeličo som o tom počula, čítala, dokonca môj muž absolvoval tri dni len na vode, takže som si povedala, že to vyskúšam aj ja a uvidím, aké poznanie mi to prinesie. Tiež som chcela vytiahnuť môjho muža do prírody, ďaleko od počítača. Som rada, že sa vôbec tomu nebránil, práve naopak, hneď súhlasil, že pôjdeme spolu.

4. S akým pocitom z pobytu si odchádzala? Je niečo z pobytu (aktivita, poznatky, detoxikačné aktivity,..), ktoré si si preniesla aj domov do ďalšieho života a ďalej v nich pokračuješ, resp. zmenilo sa po ňom niečo v tvojom živote ?
Program ako aj celý pobyt boli úplne skvelé. Nenechala si nás nudiť sa a premýšľať o jedle J. Páčilo sa mi, že sme veľa času trávili vonku na vzduchu, veľa sme cvičili, chodili na prechádzky. Ja som si veľmi oddýchla, vypla som hlavu a cítila som pokoj. Dokonca som mala aj dostatok energie, napriek tomu, že sme nič nejedli. Krízu som mala na štvrtý deň, kedy mi bola zima. Ale ďalší deň som bola opäť vo forme.Páčili sa mi aj prednášky, všeličo nové som sa dozvedela. A čo som si preniesla do bežného života? Viem si asi lepšie korigovať príjem jedla a reagujem viac na signály môjho tela. Jednoducho venujem mu viac pozornosti a jedlo si vyberám pocitovo. Nezvyknem sa prejedať, nemám problém s váhou a nie som v jedení žiaden extrémista. Doprajem si všetko s mierou a väčšinou podľa sezóny. V zime potrebujem teplé polievky a studený šalát si nedám ani omylom. V lete zase nezjem segedínsky guláš ale jedávam veľa šalátov, ideálne z toho čo si dopestujeme na záhrade. Mäso nepotrebujem každý deň.

5. Čo by si odkázala ľuďom, ktorí stále váhajú či sa detoxpobytu zúčastniť a hľadajú si výhovorky, prečo ho nemôžu absolvovať ?
Pokiaľ majú len obavy či to zvládnu, určite sa nemusia báť. Myslím, že budú prekvapení s akou ľahkosťou ten týždeň zvládnu. Si veľmi dobrý sprievodca a lektor a musím povedať, že keby som necítila, že ti môžem dôverovať, tak by som na pobyt nešla. Páči sa mi komorná atmosféra, pekné prostredie a zaujímavé informácie. Z môjho pohľadu to vnímam ako obohacujúcu skúsenosť.Ak však niekto cíti, že toto nie je jeho cesta, nie je dobré aby sa do toho tlačil. Každý musí cítiť, že to chce. Nie je dobré ísť proti sebe. Ja napríklad obdivujem všetkých, ktorí sa otužujú. Ale momentálne viem, že na kurz alebo pobyt nepôjdem. Necítim to tak. S detoxom je to podľa mňa rovnaké.

6. Absolvovaniu tvojho detoxikačného pobytu predchádzalo to, že si bola na skoršom pobyte ako „prednášajúca“. Ľudia si ťa doslova vyžiadali 🙂 Môžeš nám povedať čomu presne sa venuješ?
Už siedmy rok sa venujem prirodzenému omladeniu tváre – tvárovej joge. Som lektorkou a školiteľkou tvárovej jogy v SR a ČR. Pomáham ženám spevniť ochabnuté svaly na tvári a vyzerať lepšie a spokojnejšie. Pri mojej práci kombinujem cvičenie s tvárovými svalmi, masáže a bankovanie. Najviac ma teší, ak ženy nielen opeknejú ale cítia sa samé so sebou lepšie a majú sa radšej.


7. S radosťou sledujem, že ženy dávajú tvárovej joge konečne šancu a zažíva doslova boom. Bolo to také ľahké aj na začiatku, keď si začala s tvárovou jógou a ako jedna z prvých jej začala robiť osvetu?
Veru nebolo. Neustále som vysvetľovala, prečo je to dobré a aké benefity tvárová joga v sebe nesie. Ženy neboli zvyknuté starať sa o seba cvičením či masážami. Dnes je situácia úplne iná. Internet je plný videí, článkov a ako hovoríš, tvárová joga zažíva boom. Veľmi ma to teší, som zástancom prirodzených metód. Je mi smutno a občas som až zhrozená, čo dokážu ženy nechať so sebou urobiť v snahe zostať „večne mladá“. Mnohé sa na seba podobajú a to, čo ich robilo výnimočnými sa v nánose plastík a injekcií úplne vytratilo. Je veľmi dobré, že máme na výber. Rozhodnutie je na každej z nás.

8. Z tvojho blogu a článkov je jasné, že nezostávaš len pri tom s čím si začala. Pribúdajú kartičky na cvičenie, eboky zdarma, dokonca si začala robiť aj kurzy pre budúce lektorky tvárovej jógy… nebojíš sa konkurencie, ktorú si vychováš? 🙂
Stále sa snažím vymýšľať pomôcky a zlepšováky na cvičenie. Momentálne som vytvorila päť online programov, aby ženy mohli cvičiť aj doma podľa videí, ktoré sú logicky usporiadané do celkov podľa problematických partií. Tiež mám jeden pre úplné začiatočníčky ale aj pre pokročilé. V roku 2018 som spustila po prvýkrát vzdelávací program pre budúce lektorky. Chodilo mi totiž mnoho dopytov na takéto školenie. Trvalo mi rok, kým som sa rozhodla a pripravila takýto komplexný program. A neustále ho zlepšujem. Nemôžem a ani nechcem byť všade. Cestovanie je nesmierne časovo náročné a ja potrebujem čas aj pre moju rodinu a na vlastnú regeneráciu a tvorbu pre klientky.Mnohé moje lektorky so mnou ďalej spolupracujú. Keďže som často dostávala otázku či neprídem na kurz napríklad do Stropkova alebo do Plzne, napadlo mi vytvoriť portál www.faceyogainstitute.eu, kde by si ženy vyhľadali moje kurzy ale aj kurzy mojich lektoriek, ktoré pôsobia v rôznych mestách SR a ČR. Každá učí rovnakou metodikou s rovnakými materiálmi a tiež cena kurzu je rovnaká. Máme svoju Fb skupinku, kde si zdieľame novinky, postrehy a vzájomne si radíme.
Napriek tomu, že dnes všetko frčí „online“ ľudia stále vyhľadávajú osobné stretnutie a potrebujú spätnú väzbu. A čo sa týka konkurencie, ono je to tak, že keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté. Každý klient si vyberie a pritiahne „svojho“ lektora. Myslím si, že je miesta dosť pre všetkých. Dôležité je, robiť túto prácu s radosťou a srdcom. Nie preto, že je to momentálne „in“.

9. Každý chce záruky a ľudia sú tak trošku leniví investovať čas a energiu do práce s neistým výsledkom. Tak teda otázka na telo? Je skutočne vidieť  ( a ako rýchlo) výsledky cvičenia tvárovej jógy?
Áno, sme neskutočne leniví a pohodlní. A hľadáme instantné riešenia, chýba nám trpezlivosť , chceme mať hneď všetko a tak, ako si to zaželáme. Tak to ale nefunguje. Ľudia, ktorí sú trpezliví, pokojní a vytrvalí dosiahnu dlhodobý výsledok. V prvom rade treba chápať, že každý sme iní. Keď cvičia a chudnú naraz dve kamarátky, nedosiahnu rovnaký výsledok. Rešpektujme typ tváre a nemajme očakávania  – chcem z úzkej tváre vyrobiť guľatú. Lebo to nejde. Pracujeme so svalmi na tvári, s tým čo máme. Ak si vhodne zvolíme cviky, pridáme masáž, prípadne bankovanie, doplníme starostlivosťou o pleť, sme konzistentní – t.j. cvičíme pravidelne, technicky správne aspoň 4 týždne, výsledky vidieť. Niekedy aj po pár dňoch. Taktiež sa nám uvoľňuje napätie v tvári. Mnohí ľudia zatínajú zuby, krčia čelo. Stačí pár dní a napätie sa uvoľňuje. Najkrajšie však na tom je, že mnohým ženám to prináša okrem estetických výsledkov aj príjemné pocity. Začínajú sa mať radšej, sú k sebe láskavejšie, spokojnejšie, radšej sa pozerajú na seba do zrkadla. Toto je benefit, ktorý má obrovskú hodnotu.

10. Prezradíš nám zopár cvikov, ktoré by nemali chýbať „vo výbave“ žiadnej ženy? 🙂
Mám rada rannú rozcvičku, na tú nedám dopustiť. Hovorím, že bez nej sa nevstáva z postele. Je to päť jednoduchých krokov, ktorými zahrejeme pokožku a svaly na tvári.Ak chce niekto začať s tvárovou jogou, tak toto je výborný štart a potom pridať tri či štyri cviky na spevnenie svalov na tvári. Ak večer pridá masáž tváre, je to paráda :). Tvárová joga nie je o kvantite cvikov ale kvalite, pravidelnosti a výdrži.

Ak potrebujeme ráno dobre vyzerať, odporúčam po rozcvičke krátku masáž tváre s bankou

Zuzku a jej projekty nájdete aj tu:
www.tvarovajoga.sk
www.faceyogainstitute.eu
www.naturelook.eu

www.facebook.com/tvarovajoga/
Zuzana_tvarovajoga.sk

Pridať komentár

* Prosím vyplňte všetky polia správne

Mám záujem o články, zaujímavosti a o nové termíny pobytov

Kliknite sem

Detoxikacny Pobyt Footer Logo

Prihláška

Prihláška na detoxikačný pobyt. Ďakujeme, že údaje vyplníte kompletne a pravdivo, čím nám uľahčíte administratívu a organizáciu pobytu :)

Email*

Meno a priezvisko*

Adresa (vrátane mesta - dôležité pre vystavenie faktúry)*

Telefón*

Termín

Náhradný Termin

Dátum narodenia

Vaša váha a výška:

Choroby alebo zdravotné problémy (pre absolvovanie detoxpobytu veľmi dôležitá informácia – operácie, užívanie liekov, prekonanie chemoterapie - kedy, zápcha, vypadávanie vlasov, bolesti kĺbov, epilepsia, anorexia, bulímia, panická porucha, tetánia atď.) Informácie, vďaka ktorým Vám vieme namiešať čaje na mieru.

Užívanie liekov (vypíšte lieky, ktoré užívate pravidelne aj príležitostne - na čo sú lieky určené, aj lieky na upokojenie)

Alergia na zeleninu/ovocie/byliny (nižšie vypíšte druhy, na ktoré máte alergiu, aj alergia na peľ)

Ako by ste očíslovali svoju fyzickú kondíciu na škále 1-5 ako v škole, pričom 1= najlepšie? Pomôže nám, ak nám napíšte akému športu sa venujete a ako často, aby sme vedeli prispôsobiť náročnosť cvičenia podľa prihlásených účastníkov.

Skúsenosť (napíšte nám, ak ste už pobyt s hladovkou absolvovali - kedy, kde, u koho)

Mám záujem o ubytovanie na izbe s:

Mám záujem o samostatnú izbu za príplatok 240€
(Ak chrápete, z tolerantnosti odporúčame priplatiť si samostatnú izbu)
ánonie

Iné informácie, ktoré by pre nás mohli byť dôležité :

Budeme radi, ak nám napíšete, odkiaľ ste sa o nás dozvedeli: (platí pre nových účastníkov)

Čo očakávate od pobytu?

Mám záujem uplatniť si detoxpobyt v rámci rekreačného poukazu, ktorý mi poskytuje zamestnávateľ alebo si faktúru uplatniť v účtovníctve. Ak odpoviete áno, napíšte nám, prosím, do kolónky nižšie, aký text má obsahovať potvrdenie o absolvovaní pobytu pre vášho zamestnávateľa, nakoľko každý zamestnávateľ si určuje iné podmienky. Alebo nám tento text napíšte dodatočne na info@detoxpobyt.sk najneskôr týždeň pred nástupom na pobyt.
ánonie

Poznámka k poukazu:

Prehlasujem a súhlasím, že som túto prihlášku vyplnil/a pravdivo a budem rešpektovať pokyny pred, počas a po detoxikačnom pobyte. Ak som neuviedol/neuviedla choroby, zdravotné problémy a lieky alebo nebudem dodržiavať pokyny počas detoxikačného pobytu, som si vedomý/á možného nepriaznivého vplyvu na zdravotný stav. Objednávkou detoxikačného pobytu súhlasím s Obchodnými podmienkami uvedenými na stránke www.detoxpobyt.sk.
ČÍTAŤ VIAC

Súhlasím so spracovaním osobných údajov týkajúcich sa aj zdravia uvedených v tejto prihláške.
ČÍTAŤ VIAC


Pre overenie označte Pohár.