. Rozhovor s Krasimirou Markovou: Ak sa chcete pohnúť v živote, potrebujete sa zbaviť starých zaťažujúcich vecí • Detoxikačný pobyt zameraný na ozdravenie tela

Rozhovor s Krasimirou Markovou: Ak sa chcete pohnúť v živote, potrebujete sa zbaviť starých zaťažujúcich vecí

rozhovor s Krasomirou Markovou

Stáva sa pravidlom, že šikovní absolventi našich detoxpobytov, ktorí sa venujú niektorej oblasti zdravého životného štýlu,  sa na nich neskôr objavia ako inšpiratívni prednášajúci. Tak tomu bolo aj v prípade Krasii, ktorá s nami absolvovala jeden z detoxov. Už vtedy na ňom získala svojimi vedomosťami a zručnosťami celú skupinu detoxákov. A tak sa táto milá, skromná, krehká a vnímavá bytosť stala súčasťou našich detoxpobytov.  Poskytujte na nich svoje služby ako facilitátor kraniosakrálnej terapie a Life coach.  Viac o nej a jej práci v nasledujúcom rozhovore.

Detoxpobytu, ktorý organizujem si sa zúčastnila v roku 2020. Čo ťa viedlo k tomu absolvovať  – pre mnohých –  takýto adrenalinový zážitok ? 🙂 Mala si už predtým s hladovkami nejaké skúsenosti?

S detoxikáciou som mala skúsenosti pred rokmi, výsledky boli vynikajúce – dcéra sa zbavila alergií. Čítala som veľa kníh o detoxikácii a aj som doma kadečo skúšala, ale prostredie doma mi neposkytovalo ideálne podmienky, aby som vydržala koľko som chcela🙂 – varenie pre ostatných členov rodiny, práca , to večné „nemám čas na seba“ a kopu podobných výhovoriek🙂…Na pobyt som sa prihlásila preto, lebo som vedela, že tam to dám. Nemala som nejaké konkrétne ťažkosti, ktoré by ma k pobytu viedli, ale mala som očakávania, že mi ubudnú kilečká, že sa mi zlepši pokožka a budem cítiť viac energie. 

Bolo niečo, čoho si sa obávala alebo si išla na pobyt s otvorenou hlavou a bez strachu? A ako si  zvládala samotný pobyt?

Obávala som sa detoxidačných príznakov, ale bola som veeeeľmi prekvapená, že som ich nemala? Presne tak ako hovorila Mimka – ak dodržíme jej pokyny ohľadom na prípravy na detox a následne po nástupe na pobyt, tak diskomfort bude minimálny až žiadny. To že som bola disciplinovaná mi dovolilo užiť si program a spoločnosť nových zaujímavých ľudí, ktorých som tam spoznala.

Miriam a Krasimira na detoxpobyteMala si od tohto týždňa bez jedla a samotnej detoxikácie nejaké očakávania? S akým pocitom si sa vracala domov?

Očakávala som, že sa naučím detoxikáciu robiť správne, vyskúšam si celý postup a potom si ju budem robiť doma dva krát ročne. Keď som sa vracala domov, už som nemala pocit, že chcem detoxikovat doma sama ?, ale v prijemnej atmosfére kurzu a dvakrát ročne si chcem dopriať zdravú dovolenku v takejto spoločnosti.

Je niečo z pobytu (aktivita, poznatky, detoxikačné aktivity,..), ktoré si si preniesla aj domov do ďalšieho života a ďalej v nich pokračuješ, resp. zmenilo sa po ňom niečo v tvojom živote ?

Vďaka prednáškam, ktoré sme na kurze každý deň mali, sa mi spojili určite súvislosti a pochopila som, prečo sa mi to alebo iné deje v živote. Ihneď po kurze som neintegrovala všetko, ale postupne sa mi menia stravovacie a pohybové návyky. Pochopila som dôležitosť prípravy vlastného jedla a už iba tak nedám hocičo do seba. Praktizujem aj denne detoxikačné ranné rituály, ktoré zaberú pár minút, ale spravia pre telo veľa.

Počas tvojho detoxpobytu  som mala možnosť dozvedieť sa, čomu sa venuješ v civilnom živote. Môžeš nám trošku priblížiť tvoju prácu ?

Roky sa venujem práci s telom – kraniosakrálna terapia, Maya Abdominal Therapy, Spineworks. Tieto techniky, aj keď sa dajú pomenovať  ako masáž, nie sú iba masážou. Každá z nich zasahuje oveľa hlbšie, sú komplexné, ako práca s celým systémom človeka. Zmeny nastavajú nie iba na telesnej, ale aj na mentálnej, duševnej, a u ľudí, ktorí pracujú na sebe, aj na duchovnej úrovni. Pracujú na sebe, tým myslím vystúpili z role obete a zobrali svoj život do vlastných rúk. Uznali, že to čo sa im momentálne v živote deje, je výsledkom ich (dávnejších a nie až tak dávnych) rozhodnutí a správaní a jediný, kto to má v rukách silu napraviť , sú oni sami.  Pre takto nastaveného človeka, môžu nástroje, s ktorými pracujem, spraviť veľa. Pre človeka ktorý nechce nič riešiť, to  bude veľmi príjemná neinvazívna masáž, po ktorej ho prestane bolieť alebo sa mu aspoň zlepší rameno, kríže atď. Ešte prvé roky svojej praxe som videla súvislosť psychika – telesná ťažkosť. Pri uvoľňovaní vzorcov napätia v tele, sa človeku chcelo  porozprávať o veciach, čo ho trápia a ťažia v živote…Vypočuť si klienta mu prinášalo úľavu, ale nemala som pocit, že je to postačujúce, cítila som, že je to polovičná práca. Vedieť, čo ta ťaží a prečo je fajn, ale to ešte neprináša riešenia….Vedela som, že to ako som niečo podobne vyriešila ja, nemusí byť to najlepšie pre neho a nechcela som brať zodpovednosť na seba a radiť mu. Verím, že človek ma vlastnú cestu a všetky odpovede sú v ňom, pomoc pre neho ho bude sprevádzať v tom, aby sa dostal k jeho vlastným zdrojom a sile, aby si život preorganizoval podľa svojich predstáv.

Nástroj, rešpektujúci vlastnú silu a schopnosť človeka vyliečiť sa na všetkých úrovniach mi dal Business Coaching College, kde som absolvovala Business a Life coaching výcvik pred rokmi.

Niekedy do procesu zapájam aj láskavých a jemných pomocníkov, ktorí vedia podporiť človeka pri prebiehajúcich procesoch ako sú Bachove esencie, esenciálne výťažky z rastlín.

Samu ma prekvapil veľký záujem ostatných detoxikujúcich o tvoju prácu a rady. Bolo jasné, že z pozície detoxikujúcej prejdeš do pozície členky tímu detoxpobytov:) Stihla si už absolvovať prvý z nich ako masérka. Aké to bolo?

Záujem býva vtedy, keď človeku dáva zmysel to, čo hovorím. Informácie, ktoré podávam sú také, ktoré aj ja som kedysi počula na školeniach a výcvikoch, našla v tom logiku a začala pozorovať v praxi, či je to naozaj tak a či funguje. Hovorím nie o tom, ako si človek môže vyliečiť napríklad bolesť ramena, ale o tom, čo všetko môže byt zanedbané, aby sa takáto ťažkosť vyskytla. A potom je na tom človeku. nakoľko je ochotný pátrať a meniť veci, aby sa aj rameno vyriešilo. 

To, že človek sa rozhodol ísť na detoxikačný pobyt je prvá známka, že je dobre nastavený, teda zobral to do vlastných rúk a robí niečo pre seba. S takými ľuďmi je jedna radosť pracovať🙂

Boli dni, keď som pracovala aj 11-12 hodín a vôbec som nebola unavená. To sa deje, keď cítim, že moje úsilie padlo na úrodnú pôdu.  

Okrem služieb maséra poskytuješ na detoxpobytoch aj svoje služby kouča. Na akú oblasť pomoci ľuďom sa zameriavaš?

Najradšej sprevádzam človeka, ktorý ma životnú tému – zdravie, emočné napätie a keď je niekde v živote niečo zaseknuté.  Priznám sa, že nemám trpezlivosť a záujem koučovať, témy typu ako si zorganizovať poradu v práci a ktorú dovolenku si vybrať ?

Na pobytoch učíš ľudí starať sa o seba aj formou samomasáží. Najväčší záujem majú vždy o Mayskú masáž. O aký druh masáže ide, ako si ňou vedia ženy pomôcť?

Na pobytoch predstavím filozofiu mayskej masáže a potom kto ma záujem, individuálne ho naučím aplikovať na sebe túto techniku.
Vybrala som si ju, lebo je to nástroj, s ktorým si človek vie pomôcť sám sebe a nie je odkázaný niekam ísť a niekoho hľadať. Ďalšia rovina je, že človek venuje sám sebe čas a pozornosť, čiže zostáva sám so sebou a spája sa ako s vlastným telom, tak aj s pocitmi v ňom. Verím, že keby sme to denne robili aj bez akejkoľvek techniky, boli by sme inde v spokojnosti so životom.🙂
 Na telesnej úrovni je táto technika nápomocná pri inkontinenciách, menštruačných ťažkostiach, cystách, polycystických vaječníkoch, endometrióze, zápche, pri spontánnych potratoch, menopauze, opuchoch dolných končatín atď. 

Aké máš ďalšie profesné plány do budúcna? Čomu sa chceš venovať, v čom rozširovať svoje vedomosti?

Vidím, že aby sa niečo chronicky vyskytujúce sa na tele dlhodobo poriešilo, je potrebná práca ako na fyziologickej a psychickej, tak aj na biochemickej úrovni. Čiže nestačia iba masáže, cvičenia a práca s psychikou, ale do veľkej miery je náš zdravotný stav ovplyvnený aj tým, aké potraviny a v akej forme do seba dávame. Ako povedala moja obvodná doktorka – filozofia choroby je z biochemického hľadiska jednoduchá – aby sa telo dostalo do nerovnováhy, buď je v ňom niečoho príliš veľa, alebo príliš malo. Nájsť to, čoho je veľa a čo je málo a nastoliť rovnováhu, tak verím že tieto odpovede dostanem na škole Čínskej klasickej medicíny, na ktorú som sa prihlásila vďaka Mimke. Inšpirovali ma jej prednášky a jej komplexnosť poznania v tejto oblasti.

Čo by si odkázala ľuďom, ktorí sa neodhodlali detoxpobyt absolvovať napriek tomu, že po ňom stále pokukujú ?

 Ak sa chcete pohnúť v živote, potrebujete sa zbaviť starých zaťažujúcich vecí, ktoré držia a nepustia vás. Stagnácia v tele a staré nepotrebné informácie a spomienky sú priamo uložené v toxínoch v tkanivách a orgánoch. Zbavte sa ich a len pozorujte, čo sa vo vašom živote bude diať ?

Majte svoj telesný dom, taký, aký chcete mať život.

Pridať komentár

* Prosím vyplňte všetky polia správne

Mám záujem o články, zaujímavosti a o nové termíny pobytov

Kliknite sem

Detoxikacny Pobyt Footer Logo

Prihláška

Prihláška na detoxikačný pobyt. Ďakujeme, že údaje vyplníte kompletne a pravdivo, čím nám uľahčíte administratívu a organizáciu pobytu :)

Email*

Meno a priezvisko*

Adresa (vrátane mesta - dôležité pre vystavenie faktúry)*

Telefón*

Termín

Náhradný Termin

Dátum narodenia

Vaša váha a výška:

Choroby alebo zdravotné problémy (pre absolvovanie detoxpobytu veľmi dôležitá informácia – operácie, užívanie liekov, prekonanie chemoterapie - kedy, zápcha, vypadávanie vlasov, bolesti kĺbov, epilepsia, anorexia, bulímia, panická porucha, tetánia atď.) Informácie, vďaka ktorým Vám vieme namiešať čaje na mieru.

Užívanie liekov (vypíšte lieky, ktoré užívate pravidelne aj príležitostne - na čo sú lieky určené, aj lieky na upokojenie)

Alergia na zeleninu/ovocie/byliny (nižšie vypíšte druhy, na ktoré máte alergiu, aj alergia na peľ)

Ako by ste očíslovali svoju fyzickú kondíciu na škále 1-5 ako v škole, pričom 1= najlepšie? Pomôže nám, ak nám napíšte akému športu sa venujete a ako často, aby sme vedeli prispôsobiť náročnosť cvičenia podľa prihlásených účastníkov.

Skúsenosť (napíšte nám, ak ste už pobyt s hladovkou absolvovali - kedy, kde, u koho)

Mám záujem o ubytovanie na izbe s:

Mám záujem o samostatnú izbu za príplatok 240€
(Ak chrápete, z tolerantnosti odporúčame priplatiť si samostatnú izbu)
ánonie

Iné informácie, ktoré by pre nás mohli byť dôležité :

Budeme radi, ak nám napíšete, odkiaľ ste sa o nás dozvedeli: (platí pre nových účastníkov)

Čo očakávate od pobytu?

Mám záujem uplatniť si detoxpobyt v rámci rekreačného poukazu, ktorý mi poskytuje zamestnávateľ alebo si faktúru uplatniť v účtovníctve. Ak odpoviete áno, napíšte nám, prosím, do kolónky nižšie, aký text má obsahovať potvrdenie o absolvovaní pobytu pre vášho zamestnávateľa, nakoľko každý zamestnávateľ si určuje iné podmienky. Alebo nám tento text napíšte dodatočne na info@detoxpobyt.sk najneskôr týždeň pred nástupom na pobyt.
ánonie

Poznámka k poukazu:

Prehlasujem a súhlasím, že som túto prihlášku vyplnil/a pravdivo a budem rešpektovať pokyny pred, počas a po detoxikačnom pobyte. Ak som neuviedol/neuviedla choroby, zdravotné problémy a lieky alebo nebudem dodržiavať pokyny počas detoxikačného pobytu, som si vedomý/á možného nepriaznivého vplyvu na zdravotný stav. Objednávkou detoxikačného pobytu súhlasím s Obchodnými podmienkami uvedenými na stránke www.detoxpobyt.sk.
ČÍTAŤ VIAC

Súhlasím so spracovaním osobných údajov týkajúcich sa aj zdravia uvedených v tejto prihláške.
ČÍTAŤ VIAC


Pre overenie označte Auto.