. Rozhovor so Zuzkou a Ondrejom Zoričákovými: Obaja máme motto, že chceme pracovať na svojich snoch a nie na snoch niekoho iného • Detoxikačný pobyt zameraný na ozdravenie tela

Rozhovor so Zuzkou a Ondrejom Zoričákovými: Obaja máme motto, že chceme pracovať na svojich snoch a nie na snoch niekoho iného

Zuzkka - detoxpobyt

Zuzka je inšpiratívna mladá žena, ktorá má všetkých 5 P. Je krásna, múdra, šikovná, so srdcom na dlani. Mamina troch chlapcov, úspešná podnikateľka a človek, ktorý si plní sny a neustále sa vzdeláva. Absolventka nášho detoxpobytu, ktorá skúsila účinky hladovky už 2x. S jej manželom Ondrejom sa pri absolvovaní detoxpobytov striedajú a ja len potvrdzujem, že nie je lepšia voľba ako keď si ho manželia užijú oddelene. 🙂

Môjho detoxpobytu ste sa zúčastnili ako manželia ale oddelene – najskôr ty Zuzka, potom Ondrej. Poslal ťa otestovať neprebádané vody? 🙂 Čo vás viedlo k tomu absolvovať  – pre mnohých –  takýto adrenalínový zážitok ? 🙂 Mali ste už predtým s hladovkami nejaké skúsenosti?

Zuzka: Ja som celkovo gurmán a zbožňujem jedlo – považujem ho za zdroj energie a nemám rada experimentovanie, avšak k tomuto kroku som sa odhodlala pre svoje zdravíčko a nemala som absolútne žiadne skúsenosti (ani len s diétou). Trápia ma dlhé roky migrény a myslím si, že vnútorný stav organizmu a hlavne čriev je jedným zo spúšťačov. Okolo Teba sa cítim maximálne komfortne, ale priznám sa, že s nikým iným by som to asi neabsolvovala. 🙂

Ondrej: Ísť na istotu je naozaj veľkou výhodou. Myslím si, že ako pre mnohých tvojich klientov, aj v mojom prípade tým motivátorom bolo zdravie a výkriky organizmu túžiaceho po oddychu. Pred týmto pobytom som maximálne 2 dni držal prísnejšiu diétu bez jedla. 

Ako hodnotíš vaše rozhodnutie, že ste na pobyte neboli spoločne? Myslíš si, že by mal ísť človek sám za seba alebo je fajn, ak idú vo dvojici s kamarátkou, manželom či mamou?

Zuzka: Určite to hodnotím pozitívne. Ja mám prvé dni veľmi ťažký stav a prirodzene si myslím, že by mal Ondrej problém sa na to pozerať, on si to naopak veľmi užil a mal nesmierne veľa energie. Každý pracujeme v tak dynamickom prostredí, že mať chvíľu len absolútne pre seba je vzácnosť, ktorú si radi doprajeme. A v neposlednom rade by aj naše deti pobehovali od babky k babke a takto si nerobíme starosti ani jeden ani druhý.

Ondrej: detto čo Zuzka

Bolo niečo, čoho ste sa obávali alebo ste išli na pobyt s otvorenou hlavou a bez strachu? A ako ste zvládali samotný pobyt?

Zuzka: Ja som išla do prvého pobytu bez strachu, avšak do druhého už s väčším rešpektom, lebo moje telo reaguje na hladovku maximálnym protestom 🙂 a ani sa mu nečudujem. Avšak keď vydržím do 4 dňa, tak prichádza energia, úľava a je to nesmierne dobrý pocit.

Ondrej: Pred pobytom som si veľmi nestíhal klásť otázky a tak obavy nemohli vznikať. No musím povedať, že v tomto prípade to pre mňa nebola veľká neznáma – videl som to “prežiť”  moju manželku celkom bez ujmy na zdraví a potom mi to dokonca i doporučiť . Priebeh tvojho pobytu hodnotím nad očakávania, pretože som ho zvládol lepšie ako by som si to mohol predstaviť.

S akým pocitom ste sa vracali domov? Bolo pre teba, Ondrej, výhodou, že Zuzka pred tebou už pobyt absolvovala a teda ti vedela po pobyte napríklad prispôsobiť varenie, resp. to, že chápala tvoje pocity ? 🙂

 

Zuzka: Ja som odchádzala veľmi spokojná a hladná, 🙂 🙂 Mimka nám stále hovorila ako zabudneme na jedlo a že nás ani nenapadne si dať niečo ťažké a ja by som hneď aj šišku zjedla 🙂 Ale vydržala som a v tomto je asi najväčšia pomoc, keď už je doma niekto, kto to absolvoval. Pretože keď vás odrazu napadne chlebík s klobásou, tak je tam niekto, kto vám ho vezme z ruky, lebo vie, ako by to asi dopadlo 🙂

Ondrej: Vždy je to dobrý pocit, keď sa človek vracia oddýchnutý a plný síl. A takto to bolo aj v tomto prípade. 

Je niečo z pobytu (aktivita, poznatky, detoxikačné aktivity,..), ktoré ste si priniesli aj domov do ďalšieho života a ďalej v nich pokračujete, resp. zmenilo sa po ňom niečo vo vašom živote ?

Zuzka: Po pobyte sa určite zmenilo to, že viem svoje telo oveľa lepšie počúvať, avšak pri povinnostiach a deťoch často skĺznem do starých koľají, preto veľmi odporúčam si túto kúru raz do roka zopakovať, je to dar hlavne pre seba. Ondrej je na tom oveľa lepšie, vie sa lepšie ovládať a zatnúť ako ja.

Ondrej: S tým zatnutím – okrem sladkostí. 🙂 Cvičenie, ktoré si nás učila, sa mi páči, zapojil som ho do ranného štartu dňa. Vedľajším efektom bolo, že som prestal mať chuť na sladkosti. To bol fakt dobrý vedľajší efekt. 

Obidvaja sa v civilnom živote venujete každý tomu svojmu. Môžete nám trošku priblížiť vašu prácu ?

Zuzka: Ja sa venujem vzdelávaniu, odkedy som sa vrátila zo štúdií v zahraničí. Mám svoju vlastnú vzdelávaciu firmu, kde sa venujeme prevažne jazykovej výučbe, ale aj mäkkým zručnostiam. Obaja máme motto, že chceme pracovať na svojich snoch a nie na snoch niekoho iného a preto je pre nás dôležité vedieť sa o seba postarať a naučiť to aj naše deti. 

Ondrej: Viac ako 10 rokov sa venujem rozvoju rodinnej firmy, ktorú založil môj otec. Prešli sme viacerými podnikateľskými činnosťami a trhovými segmentmi. Aktuálne sa venujem tejto firme ako i niektorým vlastným aktivitám. 

V pracovnej oblasti vás však aj niečo trošku spája. Je to projekt Krásne sady. Môžete nám o ňom povedať viac? Čo si môže človek pod týmto slovným spojením predstaviť? Čo ponúka svojim obyvateľom?

Ondrej: Dlhodobejšie som sa s bratom zaoberal myšlienkou modernejšieho prístupu k urbanizácii s ohľadom na potreby dnešnej doby a potreby nás ľudí žijúcich v nej. Preto sme sa rozhodli uviesť do územného plánovania jedinečný prístup k urbanizácii. Ponúknuť obyvateľom mnoho nástrojov na to, ako implementovať svoje vlastné predstavy a ako zosúladiť územie s okolím, aby v budúcnosti vznikol jeden ucelený harmonický celok. Príkladom týchto nástrojov je tvorba krajiny zosúladená s umiestnením stavieb, Feng šuej , stavebné objekty v organickom štandarde, výsadba postavená na permakultúrnych princípoch. V projekte je dôsledne zakomponovaný princíp LID – low impact development. Je to princíp inžinierskeho designu zachovávajúci vodu v krajine a kladie dôraz na korektné zužitkovanie prírodných vlastností daného prostredia pre zachovanie trvalej udržateľnosti.

Náš prienik so Zuzkou v tomto projekte sa týka vzdelávania. Tým, že Zuzka dlhodobo pracuje s učiteľmi a pre mňa je to úplne nová skúsenosť, niekedy je veľmi vhod, keď dokáže vysvetliť inými slovami, aká je moja predstava. Mám na starosti práve rozbeh a operatívne fungovanie tejto oblasti vzdelávania. Popri ostatných povinnostiach považujem za veľmi pozitívne, ak sa dá oprieť o kvalitu ľudí, ktorých máme blízko okolo seba.

Na pobyte sa dostávame aj vďaka pestrému spektru detoxikujúcich  k rôznym témam ako je udržateľnosť života, ekológia, vzdelávanie detí.. ľudia prejavovali veľký záujem o Krásne Sady, počúvali vás so zatajeným dychom a bolo vidieť, že také „Krásne Sady“ by  chceli mať v každom okrese. Je taká aj realita, prejavujú ľudia reálny záujem byť súčasťou tohto krásneho projektu? A sú to ľudia z okolia Popradu alebo dokonca aj z iných častí Slovenska?

Krásne Sady

Zuzka: Krásne Sady sú projektom Ondreja, jeho brata Ladislava a ich rodinnej firmy a myslím si, že je to niečo, čo ešte úplne nedorástlo na Slovensko. Je to prekrásna idea a mnoho ľudí ma o ňu záujem, ale s mnohými úskaliami, pretože každý má svoju vlastnú predstavu o tom, ako by malo vyzerať prírodné bývanie, ako by malo vyzerať prírodné vzdelávanie a ako by mal vyzerať človek, ktorý sa tomu venuje. 🙂 Ondrej ako businessman, ktorý sa dlhé roky venuje metropolitnému štýlu práce, veľmi nespadá do týchto “nepísaných prírodno-duchovných” kategórií. Krásne Sady vnímam ako naše poďakovanie za náš život, za to, že tu môžeme byť, za to, že máme krásne zdravé deti a za to, že máme prostriedky, aby sme sa venovali tomu, čo nás baví. Ja sa pomaly učím mená každého stromu a rastlinky u nás, užívam si ticho v prírode a zbožňujem ako moje deti stoja 6.30 ráno pri dverách a kričia, že chcú ísť do školy a ja s Ondrejom ich zdržujeme. Som Ondrejovi každý deň vďačná za to, koľko energie, lásky a elánu dáva do projektu, ktorý zatiaľ prináša viac pracovných starostí ako radostí, ale naopak v osobnom živote prináša viac ako sme si kedy vedeli predstaviť. 

Vy sami ste jednými z prvých obyvateľov Krásnych Sadov. Je niečo, čo vás na živote v nich prekvapilo alebo bývanie v nich považujete tak ako na začiatku za jedno z najlepších rozhodnutí?

Zuzka: Je to naše najlepšie rozhodnutie. Až tu sme prišli na to, že sme naozaj doma. Zbožňujem to tu.

Ako vyzerá vyučovanie detí v Krásnych Sadoch? Zúčastňujú sa ho aj vaše deti?

Zuzka: Je to elekované pracovisko Spojenej školy Rovnej v Poprade s prírodovedným zameraním a ako prebieha školička, si môžete pozrieť na facebookovej stránke Krásne Sady. Je tam obrovské množstvo fotiek a videí. Deti trávia deň prevažne vonku, majú 3 rôzne vonkajšie triedy a 6 interiérových tried, z ktorých každá slúži na niečo iné – umenie, remeslá, pohyb človeka a mnoho iných. Taktiež majú okolo seba nasadený sad ovocných stromov a záhradku, o ktorú sa spolu starajú. Zatiaľ táto tireda spája 1 až 4 ročník, lebo veríme, že deti sa navzájom v každom veku dopĺňajú a sú si učiteľmi a taktiež je súčasťou aj škôlka Krásne Sady, ktorá má kapacitu 20 detičiek a je už tento rok úplne plná. Náš mladší syn navštevuje túto triedu a starší už chodí na druhý stupeň do Popradu, ale poobede trávi čas v lesnom klube a obaja sú nesmierne šťastní a školu zbožňujú a to je pre mňa jediná výpovedná hodnota – šťastné dieťa, ktoré sa chce a rado učí. A pre nášho miničlena sme poprosili o miesto v škôlke radšej už teraz. 🙂

Zuzkine a Ondrejove projekty nájdete tu:

www.vista.sk

www.kalendar.krasnesady.sk

www.facebook.com/KrasneSady

Ďakujem za rozhovor a teším sa na skoré stretnutie 🙂

Pridať komentár

* Prosím vyplňte všetky polia správne

Mám záujem o články, zaujímavosti a o nové termíny pobytov

Kliknite sem

Detoxikacny Pobyt Footer Logo

Prihláška

Prihláška na detoxikačný pobyt. Ďakujeme, že údaje vyplníte kompletne a pravdivo, čím nám uľahčíte administratívu a organizáciu pobytu :)

Email*

Meno a priezvisko*

Adresa (vrátane mesta - dôležité pre vystavenie faktúry)*

Telefón*

Termín

Náhradný Termin

Dátum narodenia

Vaša váha a výška:

Choroby alebo zdravotné problémy (pre absolvovanie detoxpobytu veľmi dôležitá informácia – operácie, užívanie liekov, prekonanie chemoterapie - kedy, zápcha, vypadávanie vlasov, bolesti kĺbov, epilepsia, anorexia, bulímia, panická porucha, tetánia atď.) Informácie, vďaka ktorým Vám vieme namiešať čaje na mieru.

Užívanie liekov (vypíšte lieky, ktoré užívate pravidelne aj príležitostne - na čo sú lieky určené, aj lieky na upokojenie)

Alergia na zeleninu/ovocie/byliny (nižšie vypíšte druhy, na ktoré máte alergiu, aj alergia na peľ)

Ako by ste očíslovali svoju fyzickú kondíciu na škále 1-5 ako v škole, pričom 1= najlepšie? Pomôže nám, ak nám napíšte akému športu sa venujete a ako často, aby sme vedeli prispôsobiť náročnosť cvičenia podľa prihlásených účastníkov.

Skúsenosť (napíšte nám, ak ste už pobyt s hladovkou absolvovali - kedy, kde, u koho)

Mám záujem o ubytovanie na izbe s:

Mám záujem o samostatnú izbu za príplatok 240€
(Ak chrápete, z tolerantnosti odporúčame priplatiť si samostatnú izbu)
ánonie

Iné informácie, ktoré by pre nás mohli byť dôležité :

Budeme radi, ak nám napíšete, odkiaľ ste sa o nás dozvedeli: (platí pre nových účastníkov)

Čo očakávate od pobytu?

Mám záujem uplatniť si detoxpobyt v rámci rekreačného poukazu, ktorý mi poskytuje zamestnávateľ alebo si faktúru uplatniť v účtovníctve. Ak odpoviete áno, napíšte nám, prosím, do kolónky nižšie, aký text má obsahovať potvrdenie o absolvovaní pobytu pre vášho zamestnávateľa, nakoľko každý zamestnávateľ si určuje iné podmienky. Alebo nám tento text napíšte dodatočne na info@detoxpobyt.sk najneskôr týždeň pred nástupom na pobyt.
ánonie

Poznámka k poukazu:

Prehlasujem a súhlasím, že som túto prihlášku vyplnil/a pravdivo a budem rešpektovať pokyny pred, počas a po detoxikačnom pobyte. Ak som neuviedol/neuviedla choroby, zdravotné problémy a lieky alebo nebudem dodržiavať pokyny počas detoxikačného pobytu, som si vedomý/á možného nepriaznivého vplyvu na zdravotný stav. Objednávkou detoxikačného pobytu súhlasím s Obchodnými podmienkami uvedenými na stránke www.detoxpobyt.sk.
ČÍTAŤ VIAC

Súhlasím so spracovaním osobných údajov týkajúcich sa aj zdravia uvedených v tejto prihláške.
ČÍTAŤ VIAC


Pre overenie označte Auto.