. Rozhovor s Dagmar Pupalovou: Domov som išla s pocitom víťaza • Detoxikačný pobyt zameraný na ozdravenie tela

Rozhovor s Dagmar Pupalovou: Domov som išla s pocitom víťaza

Rozhovor s Dagmar Pupalovou

Videli ste už niekedy ľudské perpetuum mobile ?? Ja áno! V momente, kedy som sa zoznámila s Dagmar 😀  Oslovila ma s myšlienkou predstaviť detoxikujúcim vibračné liečivé kruhy Smovey. A rovno chcela celý hladovkový pobyt aj absolvovať. 🙂 Darmo som jej vysvetľovala, že počas hladovky nebude mať energiu na nejakú inštruktáž či precvičovanie. Vrhla sa do toho hlavou a srdcom. Presne tak ako do celého života. 🙂 A zvládla oboje. Dada – multitalent a človek žijúci na všetky strany naplno. 🙂

Detoxpobytu, ktorý organizujem si sa zúčastnila v roku 2019. Čo ťa viedlo k tomu absolvovať  – pre mnohých –  takýto adrenalínový zážitok ? 🙂 Mala si už predtým s hladovkami nejaké skúsenosti?

Viedol ma k tomu vnútorný pocit. Chcela som sama na sebe precítiť, čo sa deje s telom a mysľou, ked’ ich zbavím príjmu potravín. Nie, nikdy predtým som žiadnu hladovku nedržala, ani žiadne diéty. Ked’ nezapnem gombík na nohaviciach, idem behať a zhodím nadbytočný tuk.

Bolo niečo, čoho si sa obávala alebo si išla na pobyt s otvorenou hlavou a bez strachu? A ako si  zvládala samotný pobyt?

Samozrejme, že bez strachu. Ved’som sa rozhodla dobrovoľne a neboli sme uväznení na samotke. Práve naopak. Nádherné prostredie, plno zaujímavých ľudí a program bol nad mieru vyplnený. Nestihla som pomyslieť ani na vyprážaný rezeň. 😀

Mala si od tohto týždňa bez jedla a samotnej detoxikácie nejaké očakávania? S akým pocitom si sa vracala domov?

Asi každý, kto sa rozhodne týždeň nejesť, má očakávania. Chcela som zistiť, kde sú moje hranice, či si to zopakujem, či budem mať menej vrások. Domov som išla s pocitom víťaza, že som týždeň nejedla a že zvládnem ešte pár dní nejesť. Vyobzerala som sa v zrkadle. To moje je už slušne vychované, povedalo, že som krajšia. Pekné ploché bruško, sviežejšia pleť a spokojná duša. Naozaj odporúčam.

 Je niečo z pobytu (aktivita, poznatky, detoxikačné aktivity,..), ktoré si si preniesla aj domov do ďalšieho života a ďalej v nich pokračuješ, resp. zmenilo sa po ňom niečo v tvojom živote ?  

Juj, skvelá otázka! Ked’ vypukla korona, odišli sme so sestrou na chalupu, do “izolácie”. Aj ked’ potravín bol dostatok, praktizovala som rady z detoxpobytu. Obmedzili sme príjem potravín. Ráno ovocné šťavy, bez kávy. Pásli sme sa púpavou. Varila som púpavové polievky, chutili aj môjmu psovi. Je pravda, že krúžok klobásky v nej bol. Sestra bola v šoku, že nepotrebuje toľko jesť a má dostatok energie. Cítili sme sa skvele a špajza zostala plná. 

 

                                                                     

 

Ešte pred pobytom sme sa stretli a predstavila si mi, čomu sa venuješ vo svojom voľnom a pracovnom živote. Môžeš nám tvoje aktivity/ prácu trošku priblížiť? 

Áno, som rada, že sme sa stretli a hned’naladili na rovnakú frekvenciu. Dôvod, prečo som Ťa oslovila, bol môj záujem zúčastniť sa detoxpobytu a zároveň Ti predstaviť Smovey kruhy. Prišlo mi to ako zaujímavé cvičebné spestrenie pre detoxikujúcich. Vo svojom voľnom čase sa venujem charitatívne pacientom s Parkinsonovou chorobou a i. Mám so sestrou občianske združenie Pupalky. Tých aktivít je veľa. Pracovne sa venujem interiérovému dizajnu, mám vyštudované právo, napísala som divadelnú hru o Parkinsonovej chorobe, ktorej premiéra je naplánovaná na december 2020.

Ešte počas pobytu si sa okrem vlastnej detoxikácii venovala tiež ostatným detoxikujúcim a vytvárala si im denne program pomocou  Smovey kruhov.  Ako si zvládala učiť skupinu dvadsiatich ľudí a aké si mala na cvičenie s kruhmi reakcie?

Fotografie  z detoxpobytu hovoria za všetko. Výborná nálada, sranda, niekedy som možno preháňala s nárokmi na výkon. To si ma musela niekedy krotiť.  Ále, všetci chceli cvičiť, to znamená, že ich to bavilo.   

 

 

Pri čom všetkom sa dajú Smovey kruhy využiť a pri akých zdravotných problémoch vedia pomôcť? Prečo práve Smovey kruhy?

Tá škála je naozaj široká a vedecky podložená. Pomáhajú zmierňovať príznaky Parkinsonovej choroby, alzheimera, sklerózy multiplex. Ukľudňujú nervový systém. Toto cvičenie všetci na detoxe zbožňovali. Dokážeme kruhmi Smovey aktivovať lymfatický systém. Ja som sa začala o kruhy Smovey zaujímať z dôvodu, že ich vymyslel a dal patentovať pacient, ktorý dostal Parkinsonovu chorobu. Vibrácie mu pomohli postaviť sa z invalidného vozíku na nohy. Úžasný človek.

Ak chcem čerpať benefity z tohto nezvyčajného cvičenia, potrebujem špeciálny kurz alebo sa cvičenie s kruhmi dá ľahko naučiť?

Ja som si kurz v Rakúsku spravila. Chcela som si byť na 100% istá, že mám všetky potrebné informácie od certifikovaných lektorov. Či sa dá naučiť s nimi cvičiť? Všetko sa dá naučiť, ked’ má človek presvedčenie a chuť. Dnešná doba internetu nám poskytuje rôzne videá, podľa ktorých sa dá cvičiť. Alebo aj na mojej facebookovej stránke Pupalky je zopár cvičení.

Kde si vedia ľudia kruhy zabezpečiť, resp. kde sa môžu stretnúť s tebou a tvojimi tréningmi?

Momentálne nám priestor nesprístupnili, kvôli korone. Ale plánujem otvoriť “ centrum PUPALKY, tam sa bude dať cvičiť, relaxovať, tancovať. Budem informovať.

Čo by si odkázala ľuďom, ktorí sa neodhodlali detoxpobyt absolvovať napriek tomu, že po ňom stále pokukujú ?

Nech prídu, utiecť môžu vždy. 🙂 🙂 🙂

 

Kontakt na občianske združenie Pupalky:

www.facebook.com/PUPALKY

Pridať komentár

* Prosím vyplňte všetky polia správne

Mám záujem o články, zaujímavosti a o nové termíny pobytov

Kliknite sem

Detoxikacny Pobyt Footer Logo

Prihláška

Prihláška na detoxikačný pobyt. Ďakujeme, že údaje vyplníte kompletne a pravdivo, čím nám uľahčíte administratívu a organizáciu pobytu :)

Email*

Meno a priezvisko*

Adresa (vrátane mesta - dôležité pre vystavenie faktúry)*

Telefón*

Termín

Náhradný Termin

Dátum narodenia

Vaša váha a výška:

Choroby alebo zdravotné problémy (pre absolvovanie detoxpobytu veľmi dôležitá informácia – operácie, užívanie liekov, prekonanie chemoterapie - kedy, zápcha, vypadávanie vlasov, bolesti kĺbov, epilepsia, anorexia, bulímia, panická porucha, tetánia atď.) Informácie, vďaka ktorým Vám vieme namiešať čaje na mieru.

Užívanie liekov (vypíšte lieky, ktoré užívate pravidelne aj príležitostne - na čo sú lieky určené, aj lieky na upokojenie)

Alergia na zeleninu/ovocie/byliny (nižšie vypíšte druhy, na ktoré máte alergiu, aj alergia na peľ)

Ako by ste očíslovali svoju fyzickú kondíciu na škále 1-5 ako v škole, pričom 1= najlepšie? Pomôže nám, ak nám napíšte akému športu sa venujete a ako často, aby sme vedeli prispôsobiť náročnosť cvičenia podľa prihlásených účastníkov.

Skúsenosť (napíšte nám, ak ste už pobyt s hladovkou absolvovali - kedy, kde, u koho)

Mám záujem o ubytovanie na izbe s:

Mám záujem o samostatnú izbu za príplatok 240€
(Ak chrápete, z tolerantnosti odporúčame priplatiť si samostatnú izbu)
ánonie

Iné informácie, ktoré by pre nás mohli byť dôležité :

Budeme radi, ak nám napíšete, odkiaľ ste sa o nás dozvedeli: (platí pre nových účastníkov)

Čo očakávate od pobytu?

Mám záujem uplatniť si detoxpobyt v rámci rekreačného poukazu, ktorý mi poskytuje zamestnávateľ alebo si faktúru uplatniť v účtovníctve. Ak odpoviete áno, napíšte nám, prosím, do kolónky nižšie, aký text má obsahovať potvrdenie o absolvovaní pobytu pre vášho zamestnávateľa, nakoľko každý zamestnávateľ si určuje iné podmienky. Alebo nám tento text napíšte dodatočne na info@detoxpobyt.sk najneskôr týždeň pred nástupom na pobyt.
ánonie

Poznámka k poukazu:

Prehlasujem a súhlasím, že som túto prihlášku vyplnil/a pravdivo a budem rešpektovať pokyny pred, počas a po detoxikačnom pobyte. Ak som neuviedol/neuviedla choroby, zdravotné problémy a lieky alebo nebudem dodržiavať pokyny počas detoxikačného pobytu, som si vedomý/á možného nepriaznivého vplyvu na zdravotný stav. Objednávkou detoxikačného pobytu súhlasím s Obchodnými podmienkami uvedenými na stránke www.detoxpobyt.sk.
ČÍTAŤ VIAC

Súhlasím so spracovaním osobných údajov týkajúcich sa aj zdravia uvedených v tejto prihláške.
ČÍTAŤ VIAC


Pre overenie označte Pohár.