. Prečo rušíme detox pobyt 16.3. -22.3.2020 • Detoxikačný pobyt zameraný na ozdravenie tela

Prečo rušíme detox pobyt 16.3. -22.3.2020

Milí detoxikujúci, ako ste určite mnohí zaregistrovali, hlavný hygienik prišiel so zákazom stretávania sa a organizovania všetkých hromadných podujatiach akéhokoľvek druhu. V pondelok toto nariadenie platilo ešte iba pre samosprávu a štátnu správu a preto som mnohým v telefonátoch vysvetľovala, že pobyt rušiť nebudeme a vieme aké opatrenia nastoliť tak aby sme pre vás zachovali čo najväčšiu ochranu. Na pobyte sme v takej našej súkromnej karanténe, kde by nám hrozilo menej rizík ako v obchode či MHD. Som si totiž istá, že spôsob akým sa o seba staráme na pobytoch a hlavne hladovka sú najúčinnejším liekom voči akémukoľvek vírusu.

Včera už však toto nariadenie vyšlo aj pre všetky fyzické či právnické osoby. (napriek tomu, že veľké automobilky s trojsmennou prevádzkou a 300 zamestnancami v jednej výrobnej hale za pásom môžu naďalej pokračovať…..). Včera som sa 4 hodiny snažila urputne dopracovať na regionálnych úradoch verejného zdravotníctva k informácii, čo to podľa zákona znamená hromadné podujatie a v troch krajských mestách mi boli oznámené 3 rozdielne čísla – podujatia nad 100 ľudí, podujatia nad 50 ľudí a dokonca nad 1 človeka  Teda by sa nemali organizovať ani svadby, stretávky a oslavy ani na súkromnej pôde. Keď som zvážila, že pobyt má priniesť relax, pohodu, reštart a oddych tela aj mysle, v dobe koronavírusu by každé kýchnutie či zakašlanie na pobyte znamenalo psychický tlak a emočnú nepohodu a pobyt by sa stal kontraproduktivny…

Z tohto dôvodu sme boli nútení dnes rozhodnúť, že detoxpobyt v období 16.3. -22.3. rušíme.

Ani neviete ako nás mrzí vzniknutá situácia, do ktorej nevieme nijako zasiahnuť, len sa jej prispôsobiť. Aj to je život a snažíme sa zvládnuť s optimizmom to, čo sa nám za x rokov a xy pobytov ešte nestalo.

Všetkým prihláseným účastníkom na marcový termín sme ponúkli ako náhradu za tento marcový detoxikačný pobyt ktorýkoľvek iný detoxikačný pobyt v roku 2020, aby tak mali šancu zažiť s nami to, po čom túžili a na čo sa odhodlali., resp. vrátenie celej platby za pobyt späť.

Na internete sa šíri množstvo zaručených rád, niektoré sú múdre, niektoré vtipné a niektoré doslova šialené. Ak dovolíte pár mojich rád od srdca  :

– Neprepadajte panike, strach a stres veľmi oslabuje imunitný systém
– Dodržujte hygienu rúk a umývajte si ich častejšie ako inokedy
– Vetrajte v práci aj doma viac ako doteraz, držte sa na čerstvom vzduchu
– Jedzte lokálne a sezónne ovocie a zeleninu, vyváženú a pestrú stravu
– Obmedzte cukor, ktorý výrazne znižuje obranyschopnosť organizmu
– Ak máte v práci karanténu, venujte čas sebe a pohybu, na ktorý možno inokedy nemáte toľko času
– Neochudobňujte sa o spánok, je to čas, kedy vaše telo najlepšie regeneruje a najrýchlejšie sa obnovujú bunky tela
– A to najdôležitejšie – nasaďte si hladovku – je to proces, v ktorom nastupuje samoliečiaci proces tela, telo nemíňa energiu na trávenie a vylučovanie ale na regeneráciu a obnovu. Iste viete, že keď je vám naozaj zle a ste chorí, na jedlo ani nepomyslíte. Podobne to majú aj zvieratá, jednoducho telo vie, čo je preň najlepšie – aj preto som si bola istá, že v tomto období by bola hladovka pre vás to najlepšie. Doma sa liečime takmer 15 rokov práve hladovkou so 100%tnou úspešnosťou 
– Opatrujte sa 

Všetko má svoje dobrú aj horšiu stránku. Ja túto situáciu využijem na to, že budem najbližších 10 dní venovať svojim deťom a využijem ich tiež na písanie a tvorenie aby ste už tento rok mohli v rukách držať knihu, v ktorej sa budem venovať tomu ako správne detoxikovať a udržať si zdravie, funkčnosť, energiu a radosť zo života. Ktorá vás bude sprevádzať aby ste v takýchto situáciách zvládli hladovku aj doma 

Všetky ostatné naplánované termíny detoxikačných pobytov platia.

PS: Píšete mi, že iní organizátori taký alebo onaký pobyt , či cvičenie, či prednášku nezrušili… k tomu len toľko: každý sme zodpovedný za svoje činy a musíme byť pripravený niesť následky – zdravotné, trestné, etické, morálne, ľudské … a ja radšej oželiem možný zisk, resp. budem niesť finančnú ujmu za zrušenie pobytu ako ohrozovať ľudí alebo porušovať zákon. Ak by to riešil každý spôsobom, že si bude vykladať zákon podľa seba, mohli by sme mať o pár mesiacov plné cintoríny.. pretože treba byť tolerantný nielen k samému sebe (hoci sa cítime zdravý a silný a bez strachu) ale tolerantný by sme mali byť aj k slabším, chorým a starším ľuďom.

S láskou Miriam

Pridať komentár

* Prosím vyplňte všetky polia správne

Mám záujem o články, zaujímavosti a o nové termíny pobytov

Kliknite sem

Detoxikacny Pobyt Footer Logo

Prihláška

Prihláška na detoxikačný pobyt. Ďakujeme, že údaje vyplníte kompletne a pravdivo, čím nám uľahčíte administratívu a organizáciu pobytu :)

Email*

Meno a priezvisko*

Adresa (vrátane mesta - dôležité pre vystavenie faktúry)*

Telefón*

Termín

Náhradný Termin

Dátum narodenia

Vaša váha a výška:

Choroby alebo zdravotné problémy (pre absolvovanie detoxpobytu veľmi dôležitá informácia – operácie, užívanie liekov, prekonanie chemoterapie - kedy, zápcha, vypadávanie vlasov, bolesti kĺbov, epilepsia, anorexia, bulímia, panická porucha, tetánia atď.) Informácie, vďaka ktorým Vám vieme namiešať čaje na mieru.

Užívanie liekov (vypíšte lieky, ktoré užívate pravidelne aj príležitostne - na čo sú lieky určené, aj lieky na upokojenie)

Alergia na zeleninu/ovocie/byliny (nižšie vypíšte druhy, na ktoré máte alergiu, aj alergia na peľ)

Ako by ste očíslovali svoju fyzickú kondíciu na škále 1-5 ako v škole, pričom 1= najlepšie? Pomôže nám, ak nám napíšte akému športu sa venujete a ako často, aby sme vedeli prispôsobiť náročnosť cvičenia podľa prihlásených účastníkov.

Skúsenosť (napíšte nám, ak ste už pobyt s hladovkou absolvovali - kedy, kde, u koho)

Mám záujem o ubytovanie na izbe s:

Mám záujem o samostatnú izbu za príplatok 240€
(Ak chrápete, z tolerantnosti odporúčame priplatiť si samostatnú izbu)
ánonie

Iné informácie, ktoré by pre nás mohli byť dôležité :

Budeme radi, ak nám napíšete, odkiaľ ste sa o nás dozvedeli: (platí pre nových účastníkov)

Čo očakávate od pobytu?

Mám záujem uplatniť si detoxpobyt v rámci rekreačného poukazu, ktorý mi poskytuje zamestnávateľ alebo si faktúru uplatniť v účtovníctve. Ak odpoviete áno, napíšte nám, prosím, do kolónky nižšie, aký text má obsahovať potvrdenie o absolvovaní pobytu pre vášho zamestnávateľa, nakoľko každý zamestnávateľ si určuje iné podmienky. Alebo nám tento text napíšte dodatočne na info@detoxpobyt.sk najneskôr týždeň pred nástupom na pobyt.
ánonie

Poznámka k poukazu:

Prehlasujem a súhlasím, že som túto prihlášku vyplnil/a pravdivo a budem rešpektovať pokyny pred, počas a po detoxikačnom pobyte. Ak som neuviedol/neuviedla choroby, zdravotné problémy a lieky alebo nebudem dodržiavať pokyny počas detoxikačného pobytu, som si vedomý/á možného nepriaznivého vplyvu na zdravotný stav. Objednávkou detoxikačného pobytu súhlasím s Obchodnými podmienkami uvedenými na stránke www.detoxpobyt.sk.
ČÍTAŤ VIAC

Súhlasím so spracovaním osobných údajov týkajúcich sa aj zdravia uvedených v tejto prihláške.
ČÍTAŤ VIAC


Pre overenie označte Pohár.