Jóga a jej pozitívny vplyv pri detoxikácií

Jóga a jej pozitívny vplyv pri detoxikácií

Jóga a jej pozitívny vplyv pri detoxikácií

Pridané od Detoxpobyt | 20. septembra 2017
detoxpobyt.sk - joga a detoxikacia

Ranný budíček na detoxikačných pobytoch je okolo siedmej hodiny. Nie, budíček si nepredstavujte ako hlučný alarm, ktorý vás vytrhne zo snov, keď máte potrebu oddychovať. Všetci účastníci sú na pobyte na vlastnú päsť a je žiadúce, aby robili presne to, čo ich telo práve potrebuje – oddychovali, čítali, premýšľali, rozprávali sa, spali…

To, že na detoxpobytoch vstávame tak skoro je hlavne výsledkom nadmernej energie, ktorú naše telá získali vďaka tomu, že energiu nestrácajú trávením jedla. Telo je zrazu pripravené na všetky výzvy – teší sa na každý nový deň a to, čo nám prinesie 🙂

Ráno štartujeme jógou a cvičením ozdravného čínskeho cvičenia čchikung. Ak je dobré počasie cvičíme na čerstvom vzduchu. Stúpajúca ranná hmla, ticho okolia penziónu, kde počuť len štebot vtákov a k tomu príjemné vedenie našej cvičiteľky jógy Ľubky je to najlepšie, čo si môžete dopriať ako štart do nového dňa.

detoxpobyt.sk - detoxikacia s jogou

 

Keďže na pobytoch sa stretávajú ľudia rôznych vekových kategórií, telesných predispozícii a s rozmanitým zdravotným stavom – aj cvičenia sú postavené tak, aby ich zvládol každý z účastníkov. Rána sú venované natiahnutiu všetkých končatín tela, pomalému rozhýbaniu sa a pripraveniu sa na nasledujúci deň.

Čaro jógy je v tom, že zatiaľ čo nám cvičenie pomáha upokojiť svoje vnútro a sústrediť sa na prítomný okamih – vonkajšie telo dostáva energiu a silu.

 

Pre detoxikáciu tela sú vhodné hlavne niektoré konkrétne jógové pozície, ktoré pri cvičeniach opakujeme aj my:

Pozícia stoličky  – pozícia, ktorá stimuluje pečeň, zlepšuje tráviaci system a posilňuje brušnú dutinu.

Pozícia orla – zameraná na posilnenie členkov, bokov, ramien a chrbta. Tým, že sa v jednom cviku zameriame na všetky tieto body tela sa prehĺbuje cirkulácia lymfy a krvi.

Twist – pozitívne pôsobí na pankreas, stimuluje a prekrvuje orgány brušnej časti tela. Cvik je veľmi vhodný pre diabetikov a na posilnenie obličiek, sleziny, močových ciest a panvovej oblasti. Po uvoľnení zo zovretia twistu sa energia rozprúdi do celého tela a naštartuje sa metabolizmus
Sviečka – túto pozíciu určite poznáte. Je to obrátená pozícia, ktorá napomáha prúdeniu lymfy z nôh. Sviečka je vhodná na ukončenie cvičenia – všetky toxíny, ktoré sa nám počas cvičenia vyplavili sa touto pozíciou odstránia z tela.

detoxpobyt.sk - joga a detoxikacia

 

Detoxikácii tela nepomáha len samotné opakovanie týchto a ďalších pozícii. Základom jógy, ako dobre vieme, je správne a sústredené dýchanie. Pri jóge dýchame zhlboka, čím sa do tela dostáva vyššie množstvo kyslíka, rozťahujú sa nám pľúca a zlepšuje sa ich kapacita. Cez pľúca naše telo tiež odstraňuje škodlivé látky, preto je sústredené a hlboké dýchanie pre očistenie tela veľmi žiadúce.

 

Cvičenie jógy sa na detoxikačných pobytoch uskutočňuje aj večer – ako ukončenie dňa. Večerné cvičenie je zostavené tak, aby sa po celom dni, kedy sa venujeme prechádzkam a masážam, telo uvoľnilo, zrelaxovalo, pripravilo na oddych. Zostava je zameraná viac na dýchacie cvičenia – pranajámu a na relaxáciu. Inštruktorka Ľubka kladie dôraz aj na to, aby sme sa na detoxikačnom pobyte naučili úkony, ktoré budeme využívať aj po návrate domov. Preto sa večer zameriavame na nácvik relaxačných techník, ktoré uzemňujú, upokojujú a naučia nás, ako naladiť myseľ na zvládanie každodenných problémov a stresu.

Jóga je zázračné cvičenie – nie darmo je na svete už stáročia. Jóga dostáva do rovnováhy telo a ducha a obe z týchto oblastí posilňuje pre dosiahnutie spoločného cieľa – zdravšieho, plnohodnotnejšieho a pozitívnejšieho života.

Pridať komentár

* Prosím vyplňte všetky polia správne

Súvisiace Blogy

detoxpobyt.sk_hrubecrevo
Pridané od Detoxpobyt | 10. februára 2018
Ako detoxikovať hrubým črevom
Kto by povedal, ako úzko súvisí silná imunita so zdravým a bezproblémovým chodom hrubého čreva. Naše telá sú nesmierne dômyselne vykonštruované, orgány sú na seba dokonale napojené a vzájomne sa ovplyvňujú. Hrubé...
detoxpobyt.sk_malachov
Pridané od Detoxpobyt | 5. februára 2018
Detox podľa Malachova
Genadij Petrovič Malachov je známy ruský terapeut. Zameriava sa na očistu organizmu prostredníctvom liečebnej sily prírody, múdrosti ľudského tela a vedomej mysle. Podľa jeho teórie choroby do života človeka vstupujú z viacerých...
detoxpobyt.sk_stavy
Pridané od Detoxpobyt | 1. februára 2018
Význam ovocných a zeleninových štiav pri detoxikácii
Význam ovocných a zeleninových štiav pre očistu tela je dobre známy po celom svete. V západnej Európe sa liečenie pomocou ovocia a zeleniny stalo súčasťou lekárskej a liečiteľskej praxe už v 19. storočí. Kedy by...

Mám záujem o články, zaujímavosti a o nové termíny pobytov

Kliknite sem

Detoxikacny Pobyt Footer Logo

Prihláška

Prihláška na detoxikačný pobyt. Ďakujeme, že údaje vyplníte kompletne a pravdivo, čím nám uľahčíte administratívu a organizáciu pobytu :)

Email*

Meno*

Adresa*

Telefón*

Termin

Náhradný Termin

Dátum narodenia

Ak ste sa už na našom pobyte zúčastnili, uveďte, prosím, termín:

Choroby alebo zdravotné problémy:

Alergia na zeleninu/ovocie (nižšie vypíšte druhy zeleniny a ovocia, na ktoré máte alergiu

Evidenčné číslo vozidla:

Mám záujem o samostatnú izbu za príplatok 60€
ánonie

Mám záujem o ubytovanie na izbe s:

Iné informácie, ktoré by pre nás mohli byť dôležité :

Budeme radi, ak nám napíšete, odkiaľ ste sa o nás dozvedeli :

Prehlasujem a súhlasím, že som túto prihlášku vyplnil/a pravdivo a budem rešpektovať pokyny pred, počas a po detoxikačnom pobyte. Ak som neuviedol/neuviedla choroby, zdravotné problémy a lieky alebo nebudem dodržiavať pokyny počas detoxikačného pobytu, som si vedomý/á možného nepriaznivého vplyvu na zdravotný stav. Objednávkou detoxikačného pobytu súhlasím s Obchodnými podmienkami uvedenými na stránke www.detoxpobyt.sk. Súhlasím so spracovaním osobných údajov týkajúcich sa aj zdravia uvedených v tejto prihláške.

Please leave this field empty.