. Detox podľa Malachova • Detoxikačný pobyt zameraný na ozdravenie tela

Detox podľa Malachova

detoxpobyt.sk_malachov

Genadij Petrovič Malachov je známy ruský terapeut. Zameriava sa na očistu organizmu prostredníctvom liečebnej sily prírody, múdrosti ľudského tela a vedomej mysle. Podľa jeho teórie choroby do života človeka vstupujú z viacerých dôvodov. Niekedy nás prinútia zmeniť pohľad na svet, prijať pravdu alebo zmeniť okolie, ktoré na nás negatívne vplýva. Učí nás správne prijať to, čo nám patrí a odviesť pozornosť od nepotrebného. Udržať si zdravie je hlavne v našich rukách. Prvotná príčina všetkých nečistôt v tele je blokovaná energia, vyplývajúca z neschopnosti riadiť svoje myšlienky a emócie.

Detox – čiže očista tela – slúži ako prevencia či liečba už vzniknutého ochorenia. Správne myslenie je zárukou zdravia, preto si treba vytvárať pozitívne myšlienky. Tie sú základom úspechu. Malachov vo svojich knihách uvádza mnoho spôsobov detoxikácie. Vybrala som tie najjednoduchšie a dostupné prakticky pre každého zdravého človeka. Autor má roky praxe odskúšanej nielen sám na sebe, ale jeho rady pomohli úctyhodnému množstvu ľudí.

Takzvané zmäkčenie organizmu je prvým krokom k úspešnému detoxu. Potrebujeme totiž zabezpečiť, aby sa všetko, čo chceme z tela odstrániť – usadeniny v bunkách, nánosy hlienov a slizu – presunulo do hrubého čreva.

 • Obmedzíme alebo úplne vynecháme mäso ( aj ryby), mliečne výrobky, bielu múku, cukor a potraviny s vysokým obsahom škrobu
 • Jeme viac surovej rastlinnej stravy, tepelne spracovanej sa vyhýbame
 • Aktívny pohyb: zvyšuje metabolizmus a cirkulácia bioplazmy v bunkách je činorodejšia
 • Sauna, hrejivé kúpele, masáže, zábaly: podporujú obeh tekutín v organizme
 • Pitie destilovanej, magnetizovanej vody, vody z prírodného ľadu, rôznych vývarov a štiav, močopudných čajov

 

Kúra recepty:

Po zahájení týchto procesov môžeme po 3 – 4 dňoch prejsť na samotnú detoxikáciu. Očistná kúra sa môže vykonávať viacerými praktikami. K najzákladnejšej patrí pôst – alebo dobrovoľná hladovka. Využívajú ju od nepamäti nielen naši predkovia, aj zvieratá sa prikláňajú k tomuto spôsobu.

Hladovka slúži na uvedenie energeticky nevyváženého organizmu do poriadku. Ten má úžasné vlastnosti, ktoré vie využiť na samo liečbu. V mnohých prípadoch stačí vytvoriť vhodné podmienky a zdravotné problémy zmiznú. Detoxikácia je práve preto nesmierne dôležitá. Pomáha ísť pod povrch, veci si priznať, meniť, odpúšťať a všetko to môcť vypustiť von. Hlad ovplyvňuje myslenie, zmysly a pocity. Vekom dochádza k odumieraniu vlastných buniek, produkty životnej činnosti a cudzorodé látky sa v tele hromadia. Postením sa zaháji regenerácia a odkyslenie organizmu, aktivujú sa enzýmy , obnovujú sa bunky , životná energia sa obnoví, organizmus celkovo omladne a je odolnejší voči škodlivým vnemom z okolia.

Hladovka sa nerobí neplánovane. Treba sa na ňu pripraviť, pretože požadovaný výsledok sa nedostaví. Okrem fyzickej prípravy vo forme zmäkčenia organizmu, nemenej dôležité je správne si naladiť myseľ. Ak si uvedomíme, že robíme pre seba niečo dobré, pomáhame svojmu telu a posilňujeme duchovnú stránku osobnosti, pocítime radosť. Tešíme sa na výzvu, ktorá nás čaká, na jej úspešné prekonanie a odhalenie niečoho nového a prospešného – položíme si základný kameň úspechu.

Malachov kladie veľký dôraz na vek a biologický rytmus jedinca. V mladšom veku sa rýchlejšie zbavujeme nežiaduceho ako v zrelšom. Nepredstavuje to však žiadnu prekážku, len spôsob, ktorý nám pomohol v minulosti, teraz nemusí. Zvolíme si vyhovujúci pre dane životné obdobie. Aj telesná váha hrá svoju rolu. Ľudia s veľkou nadváhou by mali držať dlhodobé pôsty (30 dní aj viac), menej piť vodu – pretože ich telo ju dobre udržuje, veľa pohybu, saunovanie. Pre štíhlych je ideálne postiť sa krátkodobo , bez vody.

Pôst je ideálny aj ako jarná očista. Práve v tomto ročnom období sa Zem nachádza v zvláštnom energetickom priestore, obnova a životodarný impulz pre všetko živé je na vrchole svojich síl. Dbať na Lunárnu fázu v období ubúdania Mesiaca v II. a IV. fáze, ktoré pomáhajú čisteniu. Po ukončení niekoľko dňovej hladovky je dôležité prechádzať na stravu pomaly. Začína sa ovocnými a zeleninovými šťavami. Po dlhodobom hladovaní sa pijú aj 2 – 3 dni, kým z jazyka nezmizne povlak. Postupne sa prejde na ľahkú rastlinnú stravu – najvhodnejšia upravená na pare, kaše a živočíšne produkty až na záver. Prejedanie sa vonkoncom neodporúča, všetko s mierou. Hladovka nás zbaví nielen toxických nánosov z orgánov, často sa označuje aj elixírom dlhovekosti. Vyliečila mnohých vážne chorých pacientov z neliečiteľných chorôb. Prečisťuje myseľ, dodáva novú energiu, podporuje chudnutie.

Ak si chceme prečistiť konkrétne orgány, mali by sme začať s hrubým črevo, pokračovať pečeňou a na koniec ľadviny a močový mechúr. Malachov uvádza za najľahšie dostupný spôsob očisty hrubého čreva klystír.

Najideálnejšou látkou na jeho použitie je moč. Nielenže črevo premýva, vďaka koncentrácii solí odsáva vodu zo stien čreva, spôsobuje odlupovanie usadenín, kameňov a slizu, obnovuje sa črevná mikroflóra. Môžeme využiť vlastný moč alebo od iných zdravých ľudí, najmä detí rovnakého pohlavia. Ak ho skladujeme viac ako 24 hodín, musíme ho prevariť a schladiť na 40 °C. Príprava spočíva v prevarení 2 l moču, kým sa objem nezmenší na ¼ . Schladíme. Týmto postupom sa koncentrácia solí zvýši až 60 násobne. Aj najhoršia zápcha opakovaným používaním tohto druhu klystíru behom 1 – 2 mesiacov pominie.

Na zavedenie klystíru sa používa Ezmachova nádoba alebo gumová hruška, voľne dostupné v lekárni. Keď všetok moč zavedieme do čriev, ľahneme si na chrbát a zdvihneme kostrč. Môžeme spraviť stoj na hlave alebo dáme nohy za hlavu. Vydržíme 30 – 60 sekúnd. Môžeme aj sťahovať brucho. Potom si pomaly ľahneme na chrbát a na pravý bok. Týmto spôsobom sa očistí celé črevo vrátane slepého. Ak sa nám podarí, mali by sme v tejto polohe zotrvať 15 – 20 minút. Keď príde nutkanie na stolicu, navštívime toaletu.Klystír je najvhodnejšie previesť po rannom alebo večernom vyprázdnení. Celý postup opakujeme z 2 litrov moču 1 – 2 x. potom z 1 – 1, 5 l moču, 1 – 2x, pretože až na tretí či štvrtýkrát je očista naozaj hĺbková.

Očista pečene spočíva vo vyvolaní silného prúdenia žlče, stiahnutí žlčového mechúra a otvorení prietoku žlče. Vylučovanie žlče spôsobujú:

 • Vaječný žĺtok
 • Rastlinné tuky : najmä olivový olej
 • Magnézium
 • Kyselina citrónová, napr.: citrón, rakytník, ríbezľa

Veľmi dôležité je aj neustále ohrievanie pečene nielen v deň očisty, ale i celú ďalšiu noc. Fermentačné procesy sú zvýšené, slúžia na odstránenie žlčových kameňov. Najvhodnejším ročným obdobím je jar, Mesiac v splne, kedy je funkcia pečene najsilnejšia.

Základná očista spočíva v užití olivového oleja a citrónovej šťavy. Rovnako účinnou náhradou je i slnečnicový olej ( rafinovaný aj nerafinovaný)a kryštalická kyselina citrónová alebo silne kyslé ovocie, napr. egreš, ríbezľa a pod. Tri až štyri dni pred zahájením samotnej detoxikácie sa pije šťava z 1 dielu repy a 5 – 6 zelených kyslých jabĺk. Organizmus je tak zmäkčený. Ráno po toalete sa spraví klystír. Raňajky sú ľahké sa opäť zapijú spomínaným nápojom. 1 – 2 hodiny po ľahkom obede sa začne nahrievanie pomocou ohrievacej fľaše naplnenej horúcou vodou alebo elektrickým ohrievaním, ktoré sa priloží na pokožku na mieste pečene a nosí sa po celý deň. Očista sa začína večer o 19:00 – 20:00 hodine. 150 – 300 ml oleja aj šťavy sa ohrejú na izbovú teplotu. . Nalejeme ich do pohárov, každý osve. Dáme si 1 – 2 hlty oleja, zapijeme rovnakým množstvom šťavy. Počkáme 15 – 20 minút. Opakujeme, kým všetko nevypijeme. Ľahneme si alebo sadneme, oddychujme. Neprestajne pečeň ohrievame. Ak zvraciame, počkáme, kým sa žalúdok ukludní, až potom vypijeme ďalšie dúšky. V prípade, že to nejde a žalúdok je príliš podráždený, postačuje už vypité množstvo. Dve hodiny po vypití si pohodlne sadneme, ( najlepšie na päty )upcháme ľavú nosnú dierku a dýchame len pravou. Do úst vsypeme malé množstvo čierneho korenia, pomaly dýchame ( 4 – 6 x za minútu) po dobu 15 – 30 minút. Takýto spôsobom rozprúdime krv a napomáhame vymývaniu usadenín. Hodinku si odpočinieme a proces dýchania opakujeme. Pod ohrievanie vsunieme magnet. S jeho pomocou sa podporí krvný obeh. Okolo polnoci, kedy je biorytmus pečene a žlče na maxime, sa začína vylučovanie nečistôt a kameňov v podobe hnačky. Prevedieme klystír, ohrievaciu fľašu máme stále pri sebe.

Prvým jedlom by mal byť pol litra mrkvovo – jablkovej šťavy alebo šťava z repy a jabĺk ( 1 : 5 ). Takto sa očista ukončí. Pri pocite hladu si dáme šalát, ovocie alebo kašu. Po pár dňoch, kedy sa cítime normálne, očistu zopakujeme. Väčšinou treba tri až sedem opakovaní pre dostatočné prečistenie. Takto si zabezpečíme riadne fungujúcu látkovú výmenu a bezchybný krvný obeh, rozdrobíme nežiaduce žlčové kamienky. Danú procedúru nie je vhodné vykonávať po ťažkej práci či inom fyzickom zaťažení ( napr. špor) alebo hladovke skôr ako po troch až piatich dňoch odpočinku, kedy sa funkcie organizmu znormalizujú.

Čistenie ľadvín a močového mechúra obmedzí tvorbu kameňov, odstraňuje príčiny ich tvorby a podporí drobenie a následné odstránenie. Najsilnejšie účinky, ktoré sa na tento proces využívajú majú:

 • Šťava vratiča
 • Čierna reďkovka
 • Citrón
 • Jedľový olej
 • Moč
 • Čerstvá šťava z ovocia

Najľahšou a veľmi účinnou formou je čistenie jedľovým olejom. Pozostáva z dvoch etáp.

V prvej etape pijeme týždeň močopudné prostriedky. Ďalší týždeň pridáme pár kvapiek jedľového oleja. Pijeme ho slamkou, aby olej nerozpustil zubnú sklovinu. Nápoj sa pije 30 minút pred jedlom, 3 x denne. Po niekoľkých dňoch sa v moči objaví zákal, ktorý signalizuje zahájenie čistiaceho procesu. Po dvoch týždňoch kúry si dáme oddych. Po jednom až dvoch týždňoch očistu opakujeme, kým nedosiahneme požadovaných výsledkov v podobe úplne čistého moču.

Močopudné zmesi:

 • Fazuľové lusky, listy borievky, rebríček, kvety trnky, listy prasličky roľnej. 1 PL zmesi lúhujeme v 1 pohári studenej vody po dobu šesť hodín. 30 minút prevaríme a nalačno pijeme niekoľkokrát denne
 • Moč : 100 – 150 ml pijeme tri až štyrikrát denne
 • Čerstvé ovocné šťavy
 • Jedenie melóna
 • Lipové kvety, dubová kôra, listy medvedice, 1 PL zmesi zalejeme 2 pohármi horúcej vody. Večer vypijeme pohár teplého čaju.
 • Listy medvedice, semená mrkvy, listy prasličky roľnej, semená kôpru. Zmes zalejeme 2 pohármi studenej vody, cez nos necháme odstáť, ráno prevaríme 5 – 7 minút. ¼ pohára pijeme 4 x za deň.

 

Niektoré uvedené procesy sa zdajú sprvu netradičné, pravdou však je, že majú korene už v časoch našich predkov. Výsledky sú overené, pomoc sa dostala aj pacientom s vážnymi, celé roky neliečiteľnými chorobami. Malachov má po celom svete zástupy vďačných nadšencov, ktorým podal prostredníctvom cenných rád pomocnú ruku a prinavrátil do ich životov zdravie, šťastie a rovnováhu.

 

Komentáre k článku

Ďakujem za podnetné informácie

Pridať komentár

* Prosím vyplňte všetky polia správne

Mám záujem o články, zaujímavosti a o nové termíny pobytov

Kliknite sem

Detoxikacny Pobyt Footer Logo

Prihláška

Prihláška na detoxikačný pobyt. Ďakujeme, že údaje vyplníte kompletne a pravdivo, čím nám uľahčíte administratívu a organizáciu pobytu :)

Email*

Meno a priezvisko*

Adresa (vrátane mesta - dôležité pre vystavenie faktúry)*

Telefón*

Termín

Náhradný Termin


Kto je začiatočník a kto pokročilý "Zistiť viac"

Dátum narodenia

Vaša váha a výška:

Choroby alebo zdravotné problémy (pre absolvovanie detoxpobytu veľmi dôležitá informácia – operácie, užívanie liekov, prekonanie chemoterapie - kedy, zápcha, vypadávanie vlasov, bolesti kĺbov, atď.) Informácie, vďaka ktorým Vám vieme namiešať čaje na mieru.

Alergia na zeleninu/ovocie (nižšie vypíšte druhy zeleniny a ovocia, na ktoré máte alergiu, alergia na peľ, byliny)

Mám záujem o ubytovanie na izbe s:

Mám záujem o samostatnú izbu za príplatok 150€
(Ak chrápete, z tolerantnosti odporúčame priplatiť si samostatnú izbu.)
ánonie

Iné informácie, ktoré by pre nás mohli byť dôležité :

Budeme radi, ak nám napíšete, odkiaľ ste sa o nás dozvedeli :

Prehlasujem a súhlasím, že som túto prihlášku vyplnil/a pravdivo a budem rešpektovať pokyny pred, počas a po detoxikačnom pobyte. Ak som neuviedol/neuviedla choroby, zdravotné problémy a lieky alebo nebudem dodržiavať pokyny počas detoxikačného pobytu, som si vedomý/á možného nepriaznivého vplyvu na zdravotný stav. Objednávkou detoxikačného pobytu súhlasím s Obchodnými podmienkami uvedenými na stránke www.detoxpobyt.sk.
ČÍTAŤ VIAC

Súhlasím so spracovaním osobných údajov týkajúcich sa aj zdravia uvedených v tejto prihláške.
ČÍTAŤ VIAC

Please leave this field empty.