. Ako správne na mĺganie oleja? • Detoxikačný pobyt zameraný na ozdravenie tela

Ako správne na mĺganie oleja?

detoxpobyt.sk - mlganie oleja

Mĺganie alebo premývanie oleja v ústach, niekedy sa mu nesprávne hovorí aj kloktanie oleja, je jedna z najstarších detoxikačných techník pochádzajúcich z ajurvédy.

Je dostupná pre každého, nenáročná na čas a jednoduchá na vykonávanie. Tu už nezaberú žiadne výhovorky, prečo sa to nedá 🙂 Tak poďte na to!

Odstraňovanie toxínov touto metódou je spôsobené zvýšením činnosti slinných žliaz, ktoré sú jednou z hlavných ciest na odstraňovanie škodlivých látok z tela. Pri premývaní oleja slinnými žľazami sa tiež zvyšuje objem prúdiacej krvi.

Na mĺganie oleja sa používa výlučne rastlinný olej – slnečnicový, alebo sezamový. Tieto oleje sú najvhodnejšími “nositeľmi” na ktoré sa toxíny spoľahlivo naviažu.

 

Čo lieči mĺganie oleja?

Premývanie úst olejom vyskúšajte ak chcete posilniť imunitu, zbaviť sa bolestí hlavy, znížiť stres, vyliečiť zápaly ďasien, zmierniť zápaly kĺbov, zvýšiť energiu.

Táto detoxikačná technika je vhodná aj pre deti – dôležité je, aby dieťa olej neprehĺtlo, pretože po premytí je olej plný toxínov. Spoľahlivo deti vedia vypľuť tento olej zhruba od 5rokov, niektoré aj skôr

 

Ako na to?

Premývanie úst olejom je najvhodnejšie vykonávať ráno, nalačno. V opačnom prípade by toto premývanie mohlo spôsobiť nutkanie na zvracanie.

 

Na polievkovú lyžicu si nalejte rastlinný olej a premývajte v ústach tak, aby sa dostal do všetkých zákutí ústnej dutiny, popod jazyk a pomedzi všetky zuby. Je dobré pri tejto činnosti zotrvať asi 15-20minút – toľko totiž trvá krvi, kým sa kompletne precirkuluje všetkými orgánmi. Po dôkladnom premytí olej rozhodne neprehĺtajte, ale vypľujte.

Mal by mať bielu farbu – to je znakom, že sú na neho nabalené toxické látky.

Túto kúru vykonávajte každý deň, minimálne však 2-3x týždenne alebo stále vtedy, ak cítite povlakom potiahnutý jazyk, či lepivý pocit v ústach.

 

Premývanie úst olejom pre belšie zuby

Pomocou mĺgania oleja sa znižuje v ústach počet škodlivých baktérií na minimum. Vypľutím oleja po mĺganí odstránite z ústnej dutiny baktérie a z veľkej časti aj škodlivý zubný povlak. To pomáha bojovať proti paradentóze, zápachu z úst, žltnutiu zubov apod. Po niekoľkotýždňovom praktizovaní budete zreteľne vidieť, že vaše zuby sú belšie a ústna dutina zdravšia.

detoxpobyt.sk - mlganie oleja

 

No čo, presvedčili sme vás na vyskúšanie tejto jednoduchej olejovej terapie alebo ju už dávno poznáte?
V oboch prípadoch nám napíšte svoje skúsenosti 🙂

Komentáre k článku

Dobrý deň Veronika, oleje miešam podľa chuti, zdravotného problému alebo ročného obdobia – to isté platí o bylinkách, ktoré v nich macerujem. Sézamový olej tam ale nikdy v nejakom pomere nechýba 🙂

Ďakujem ?

Prosím vás aký olej konkrétne používate ?Ďakujem

Olejovu kúru robím niekoľko rokov
pravidelne ráno, slnečnicový olej,používam
Mám s tým veľmi dobrú skúsenosť
môžem to len každému doporučiť
Kloktam 20 minút ráno na lacný žalúdok 20 minút
Robim to denne, niekedy mi to časovo nevyjde,
ale pokracujem nasledujúci deň.
Nepoznám bolesti hlavy ani iné spomenuté choroby,
som dôchodkyňa ale môj zdravotný stav je dobrý
ja ešte k tomu robím pravidelne yogu
Prajem každému kto ten príspevok bude čítať, môže mi napísať aj do správy podrobnejšie otázky napísať
Rada sa so svojimi skúsenosťami podelím ❤️

Dobry den prajem,prosim mlganie oleja moze znizit azlj zapal v krvi?kedze mam vysoke aslo?vdaka a krasny den prajem

DObrý deň, rozhodne to môžete skúsiť, niektoré zdroje to potvrdzujú 🙂

Pridať komentár

* Prosím vyplňte všetky polia správne

Mám záujem o články, zaujímavosti a o nové termíny pobytov

Kliknite sem

Detoxikacny Pobyt Footer Logo

Prihláška

Prihláška na detoxikačný pobyt. Ďakujeme, že údaje vyplníte kompletne a pravdivo, čím nám uľahčíte administratívu a organizáciu pobytu :)

Email*

Meno a priezvisko*

Adresa (vrátane mesta - dôležité pre vystavenie faktúry)*

Telefón*

Termín

Náhradný Termin

Dátum narodenia

Vaša váha a výška:

Choroby alebo zdravotné problémy (pre absolvovanie detoxpobytu veľmi dôležitá informácia – operácie, užívanie liekov, prekonanie chemoterapie - kedy, zápcha, vypadávanie vlasov, bolesti kĺbov, epilepsia, anorexia, bulímia, panická porucha, tetánia atď.) Informácie, vďaka ktorým Vám vieme namiešať čaje na mieru.

Užívanie liekov (vypíšte lieky, ktoré užívate pravidelne aj príležitostne - na čo sú lieky určené, aj lieky na upokojenie)

Alergia na zeleninu/ovocie/byliny (nižšie vypíšte druhy, na ktoré máte alergiu, aj alergia na peľ)

Ako by ste očíslovali svoju fyzickú kondíciu na škále 1-5 ako v škole, pričom 1= najlepšie? Pomôže nám, ak nám napíšte akému športu sa venujete a ako často, aby sme vedeli prispôsobiť náročnosť cvičenia podľa prihlásených účastníkov.

Skúsenosť (napíšte nám, ak ste už pobyt s hladovkou absolvovali - kedy, kde, u koho)

Mám záujem o ubytovanie na izbe s:

Mám záujem o samostatnú izbu za príplatok 180€
(Ak chrápete, z tolerantnosti odporúčame priplatiť si samostatnú izbu)
ánonie

Iné informácie, ktoré by pre nás mohli byť dôležité :

Budeme radi, ak nám napíšete, odkiaľ ste sa o nás dozvedeli: (platí pre nových účastníkov)

Čo očakávate od pobytu?

Mám záujem uplatniť si detoxpobyt v rámci rekreačného poukazu, ktorý mi poskytuje zamestnávateľ alebo si faktúru uplatniť v účtovníctve. Ak odpoviete áno, napíšte nám, prosím, do kolónky nižšie, aký text má obsahovať potvrdenie o absolvovaní pobytu pre vášho zamestnávateľa, nakoľko každý zamestnávateľ si určuje iné podmienky. Alebo nám tento text napíšte dodatočne na info@detoxpobyt.sk najneskôr týždeň pred nástupom na pobyt.
ánonie

Poznámka k poukazu:

Prehlasujem a súhlasím, že som túto prihlášku vyplnil/a pravdivo a budem rešpektovať pokyny pred, počas a po detoxikačnom pobyte. Ak som neuviedol/neuviedla choroby, zdravotné problémy a lieky alebo nebudem dodržiavať pokyny počas detoxikačného pobytu, som si vedomý/á možného nepriaznivého vplyvu na zdravotný stav. Objednávkou detoxikačného pobytu súhlasím s Obchodnými podmienkami uvedenými na stránke www.detoxpobyt.sk.
ČÍTAŤ VIAC

Súhlasím so spracovaním osobných údajov týkajúcich sa aj zdravia uvedených v tejto prihláške.
ČÍTAŤ VIAC


Pre overenie označte Kľúč.