Zoznámte sa s detoxom

Zoznámte sa s detoxom

Zoznámte sa s detoxom

Pridané od Detoxpobyt | 8. augusta 2017
detoxpobyt.sk_cojedetoxikacia

Počuli ste už niekedy slovo detox alebo detoxikácia? Mali by ste ich poznať. Detoxikácia je určená pre každého, kto túži žiť lepší, kvalitnejší a zdravší život. V prvom rade je potrebné uviesť si, čo je to detoxikácia.

Detoxikácia by sa dala charakterizovať ako istá očista, v rámci ktorej sa telo zbavuje škodlivých látok, ktoré nás môžu zaťažovať fyzickým, ale i psychickým spôsobom. Látky obsiahnuté v tele sa tak môžu prejavovať prostredníctvom choroby, ale aj celkového vyčerpania. Aby sme však hlbšie pochopili, prečo je detoxikácia nutná, uvedieme si niekoľko podstatných faktorov, ktoré nám v oboznámení sa s problematikou pomôžu.

Prečo je detoxikácia dôležitá?

Dnešný moderný svet je plný rôznych nástrah. Paradoxom je, že sa tieto nástrahy postupom rokov vytvárali v podstate ľudským pričinením. Od polovice dvadsiateho storočia sa totiž naše telo dennodenne stretáva s množstvom zdraviu škodlivých látok a toxínov, ktoré môžu telo dráždiť, a tým spôsobovať množstvo zdravotných problémov. Niektoré z nich sa však môžu prejaviť časom či až po rokoch. Hlavným ,,producentom“ týchto škodlivín je práve chemický priemysel, ktorý ich do ovzdušia vypúšťa ako vedľajší produkt svojej továrenskej výroby. Tieto škodliviny sme nútení dýchať každý deň, no do nášho tela sa rovnako účinne môžu dostať aj prostredníctvom skonzumovanej stravy či vstrebaním látok z pokožky. Možno si to neuvedomujeme, ale aj organicky pestované obilniny, ovocie či zelenina môžu byť reálne znečistené postrekmi, ktoré sa aplikujú napríklad o niekoľko kilometrov ďalej. Z potravín sa procesom ich spracovávania dôležité živiny a látky odstraňujú, preto je naše stravovanie pokladané za nevyhovujúce.

Nemenej závažný faktor je aj znečisťovanie ovzdušia automobilovou dopravou, rovnako aj vdychovanie chemických prípravkov proti hnilobe a mikróbom, cigaretového dymu, používanie parfémov, sprejov, dezodorantov a mnoho iných chemikálií.

Špeciálnou kategóriou je farmaceutický priemysel, rovnako ako jeho neustále narastajúca produkcia, ale aj spotreba liekov a liečiv. V prípade zdravotných problémov a následného užitia lieku sa musí naša pečeň ,,popasovať“ s jednotlivými zložkami lieku a následne ich detoxikovať. Samozrejme, tento proces spracovávania lieku nie je pre pečeň jednoduchý a zaťažuje ju.

Lieky sa však bežne podávajú aj zvieratám, ktoré sú zväčša určené na konzum. Tu nastáva problém, pretože dodržanie bezpečnostných nariadení, ktoré by takéto podávanie upravovalo, je len ťažko ustriehnuteľné. Preto tu dochádza k istému predpokladu, že zvyšky podávaných liečiv prenikajú do ľudského potravinového reťazca. Pretože sa vo veľkej miere v súčasnej dobe znečisťujú oceány, moria, sladkovodné toky a jazerá, toxíny sa do nášho reťazca dostávajú aj prostredníctvom rýb a morských živočíchov. Takýmto spôsobom ide o nekonečný kolobeh odovzdávania škodlivých toxínov.

Toxíny nájdeme aj v prírode

Počas ľudského vývoja si telo vytvorilo isté ,,zbrane“, vďaka ktorým sa dokázalo popasovať s rôznymi toxínmi tak, aby ich vedelo spracovať čo najbezpečnejším spôsobom a rovnako bezpečne ich vedelo vylúčiť z tela von. Spôsobov, ako sa môžeme zbavovať toxínov je viacero. Predovšetkým stolicou, močom, žlčou a hlienom, ale aj slzami či potom, dokonca i vlasmi a nechtami. Toxíny, ktoré sú prírodného charakteru sa v našom tele vytvárajú počas oslabenia imunity najmä v čase prechladnutí, chrípok, alergií a mnohých iných zdravotných ťažkostí. Ľudský organizmus je však jedinečný, rovnako ako jeho schopnosť zotavovať sa a obnovovať sa. V prípade, že detoxikačné systémy v našom tele fungujú tak, ako by mali, náš organizmus sa s takýmito látkami vie popasovať ľahko.

Horšie je to už v prípade toxínov a iných škodlivých látok, ktoré vznikajú ľudským pričinením. S tými sa naše detoxikačné systémy nevedia vysporiadať tak, ako s tými prírodnými. Preto im treba dopomôcť. O tom, akým spôsobom, si povieme v budúcom pokračovaní témy o detoxikácii.

Pridať komentár

* Prosím vyplňte všetky polia správne

Súvisiace Blogy

detoxpobyt.sk_hrubecrevo
Pridané od Detoxpobyt | 10. februára 2018
Ako detoxikovať hrubým črevom
Kto by povedal, ako úzko súvisí silná imunita so zdravým a bezproblémovým chodom hrubého čreva. Naše telá sú nesmierne dômyselne vykonštruované, orgány sú na seba dokonale napojené a vzájomne sa ovplyvňujú. Hrubé...
detoxpobyt.sk_malachov
Pridané od Detoxpobyt | 5. februára 2018
Detox podľa Malachova
Genadij Petrovič Malachov je známy ruský terapeut. Zameriava sa na očistu organizmu prostredníctvom liečebnej sily prírody, múdrosti ľudského tela a vedomej mysle. Podľa jeho teórie choroby do života človeka vstupujú z viacerých...
detoxpobyt.sk_stavy
Pridané od Detoxpobyt | 1. februára 2018
Význam ovocných a zeleninových štiav pri detoxikácii
Význam ovocných a zeleninových štiav pre očistu tela je dobre známy po celom svete. V západnej Európe sa liečenie pomocou ovocia a zeleniny stalo súčasťou lekárskej a liečiteľskej praxe už v 19. storočí. Kedy by...

Mám záujem o články, zaujímavosti a o nové termíny pobytov

Kliknite sem

Detoxikacny Pobyt Footer Logo

Prihláška

Prihláška na detoxikačný pobyt. Ďakujeme, že údaje vyplníte kompletne a pravdivo, čím nám uľahčíte administratívu a organizáciu pobytu :)

Email*

Meno*

Adresa*

Telefón*

Termin

Náhradný Termin

Dátum narodenia

Ak ste sa už na našom pobyte zúčastnili, uveďte, prosím, termín:

Choroby alebo zdravotné problémy:

Alergia na zeleninu/ovocie (nižšie vypíšte druhy zeleniny a ovocia, na ktoré máte alergiu

Evidenčné číslo vozidla:

Mám záujem o samostatnú izbu za príplatok 60€
ánonie

Mám záujem o ubytovanie na izbe s:

Iné informácie, ktoré by pre nás mohli byť dôležité :

Budeme radi, ak nám napíšete, odkiaľ ste sa o nás dozvedeli :

Prehlasujem a súhlasím, že som túto prihlášku vyplnil/a pravdivo a budem rešpektovať pokyny pred, počas a po detoxikačnom pobyte. Ak som neuviedol/neuviedla choroby, zdravotné problémy a lieky alebo nebudem dodržiavať pokyny počas detoxikačného pobytu, som si vedomý/á možného nepriaznivého vplyvu na zdravotný stav. Súhlasím so spracovaním osobných údajov týkajúcich sa aj zdravia uvedených v tejto prihláške.

Please leave this field empty.