Podstata prečisťovania – ktoré orgány nám pomáhajú

Podstata prečisťovania – ktoré orgány nám pomáhajú

Podstata prečisťovania – ktoré orgány nám pomáhajú

Pridané od Detoxpobyt | 8. septembra 2017
detoxpobyt.sk

Dnes si povieme niečo o tom, ako ľudské telo dokáže bojovať voči toxínom. Niektorí z nás disponujú lepším detoxikačným systémom ako iní a rovnako je samozrejmé, že mladší ľudia majú tento systém účinnejší než starší ľudia. Akým spôsobom vedia naše orgány voči toxínom bojovať?

 

Zažívacia sústava

Jednou z prvých orgánov, ktoré si dokážu poradiť s toxínmi je práve zažívacia sústava. Jej hlavnou úlohou je predovšetkým rozkladať skonzumovanú potravu, reguluje vstrebávanie a rovnako plní aj vylučovanie odpadových látok, ktoré nie sú pre naše telo potrebné. Zdrojom odpadových látok nemusia byť vždy iba škodlivé baktérie, ktoré sa vylučujú hrubým črevom. Zbavovanie sa odpadu prostredníctvom čriev je jedna z možností, ako vylúčiť nežiaduce toxíny z tela von.

 

Pečeň

Pečeň sa považuje za hlavný orgán detoxikácie, ktorý má za úlohu prijímať škodlivé chemikálie, ktoré je potom potrebné zneškodniť. Vedeli ste, že vaša pečeň je za každú minútu schopná prečistiť približne jeden a pól litra krvi? Pečeň je v neustálom kolobehu, v rámci ktorého detoxikuje látky z potravy, baktérie, vírusy, nevyhovujúce bielkoviny, parazity a iné škodlivé cudzorodé látky. Až po dôkladnom prečistení pečeň vyhovujúce látky prepúšťa do nášho krvného obehu. Aj vďaka neustálej práci bez ,,prestávky“ je práve pečeň najčastejším orgánom, ktorý utrpí ,,ujmu“ na zdraví ako prvý. Mnohokrát je to práve v dôsledku preťaženia nášho detoxikačného systému.

 

Ako však zistiť, že je naša pečeň preťažená?

  • Nadúvanie, zlé trávenie, nevoľnosť
  • Depresia, zmeny nálad či nesústredenosť
  • Vznik alebo zhoršenie alergických reakcií (napríklad aj ekzém)
  • Zvýšený krvný tlak, zlá regulácia hladiny cukru v krvi
  • Nadmerné potenie, telesný pach a iné

 

Obličky

Bez obličiek by sme si proces detoxikácie nevedeli ani predstaviť. Ich hlavnou úlohou je filtrovanie krvi a následné odstraňovanie toxínov, ktoré pečeň vo svojom procese čistenia rozložila tak, aby boli rozpustné vo vode. Počas detoxikačného procesu je dôležité piť veľa vody, pretože vtedy obličky pracujú najlepšie ako vedia. Voda má však ,,zázračné“ účinky na viacero faktorov, preto si ju doprajte pravidelne počas dňa vo väčšom množstve.

 

Koža

Koža sa považuje za náš najväčší orgán v tele. V procese detoxikácie zohráva dôležitú úlohu. Naša pokožka sa prirodzene potí, pričom obsahuje aj také látky, akou je napríklad močovina, ale aj iné látky, ktoré sa kožou vylučujú. Pre efektné odstraňovanie škodlivých látok z tela odporúčajú odborníci pravidelnú návštevu sauny, ktorá podporuje vylučovanie celého radu toxických látok. Pokožka je po vylúčení škodlivých látok žiarivejšia a mladšia.

 

Pridať komentár

* Prosím vyplňte všetky polia správne

Súvisiace Blogy

detoxpobyt.sk_hrubecrevo
Pridané od Detoxpobyt | 10. februára 2018
Ako detoxikovať hrubým črevom
Kto by povedal, ako úzko súvisí silná imunita so zdravým a bezproblémovým chodom hrubého čreva. Naše telá sú nesmierne dômyselne vykonštruované, orgány sú na seba dokonale napojené a vzájomne sa ovplyvňujú. Hrubé...
detoxpobyt.sk_malachov
Pridané od Detoxpobyt | 5. februára 2018
Detox podľa Malachova
Genadij Petrovič Malachov je známy ruský terapeut. Zameriava sa na očistu organizmu prostredníctvom liečebnej sily prírody, múdrosti ľudského tela a vedomej mysle. Podľa jeho teórie choroby do života človeka vstupujú z viacerých...
detoxpobyt.sk_stavy
Pridané od Detoxpobyt | 1. februára 2018
Význam ovocných a zeleninových štiav pri detoxikácii
Význam ovocných a zeleninových štiav pre očistu tela je dobre známy po celom svete. V západnej Európe sa liečenie pomocou ovocia a zeleniny stalo súčasťou lekárskej a liečiteľskej praxe už v 19. storočí. Kedy by...

Mám záujem o články, zaujímavosti a o nové termíny pobytov

Kliknite sem

Detoxikacny Pobyt Footer Logo

Prihláška

Prihláška na detoxikačný pobyt. Ďakujeme, že údaje vyplníte kompletne a pravdivo, čím nám uľahčíte administratívu a organizáciu pobytu :)

Email*

Meno*

Adresa*

Telefón*

Termin

Náhradný Termin

Dátum narodenia

Ak ste sa už na našom pobyte zúčastnili, uveďte, prosím, termín:

Choroby alebo zdravotné problémy:

Alergia na zeleninu/ovocie (nižšie vypíšte druhy zeleniny a ovocia, na ktoré máte alergiu

Evidenčné číslo vozidla:

Mám záujem o samostatnú izbu za príplatok 60€
ánonie

Mám záujem o ubytovanie na izbe s:

Iné informácie, ktoré by pre nás mohli byť dôležité :

Budeme radi, ak nám napíšete, odkiaľ ste sa o nás dozvedeli :

Prehlasujem a súhlasím, že som túto prihlášku vyplnil/a pravdivo a budem rešpektovať pokyny pred, počas a po detoxikačnom pobyte. Ak som neuviedol/neuviedla choroby, zdravotné problémy a lieky alebo nebudem dodržiavať pokyny počas detoxikačného pobytu, som si vedomý/á možného nepriaznivého vplyvu na zdravotný stav. Objednávkou detoxikačného pobytu súhlasím s Obchodnými podmienkami uvedenými na stránke www.detoxpobyt.sk. Súhlasím so spracovaním osobných údajov týkajúcich sa aj zdravia uvedených v tejto prihláške.

Please leave this field empty.