Najúčinnejšia očista pečene? Kávový klystír!

Najúčinnejšia očista pečene? Kávový klystír!

Najúčinnejšia očista pečene? Kávový klystír!

Pridané od Detoxpobyt | 26. septembra 2017
detoxpobyt.sk - kavovy klystir

Očista tela klystírom je stále tak trochu súkromnou a tabuizovanou témou o ktorej mnohí neradi hovoria. Predstavte si však, akú ťažobu spôsobuje vášmu telu stav, kedy sa nemôžete poriadne vyprázdniť z dôvodu ťažkého jedla, nedostatku tekutín a podobných bežných vecí, ktoré všetci poznáme. A ako sa telo zrazu cíti ľahko a šťastne, keď sa to konečne podarí 🙂

Hovoríme o fyzickom stave, kedy sami cítite, že v tráviacom trakte nie je niečo v poriadku. Čo však s toxínmi, ktoré sa v tele usádzajú mimovoľne, bez nášho vedomia celé roky? Možno máte pocit, že vám nespôsobujú problémy, ale odpovedzte si úprimne na tieto otázky – Bolieva vás hlava, či dokonca trpíte migrénami? Máte pocit nevysvetliteľnej únavy, aj napriek dostatku spánku? Objavujú sa vám na tele a tvári vyrážky, svrbenie, či nerovnomerne suchá pokožka? Trpíte alergiami na jedlo?

To všetko sú príznaky, ktoré môžu súvisieť s nedostatočne čistým a teda aj funkčným tráviacim traktom. Našťastie existujú ľahké procedúry, ktoré vám môžu pomôcť detoxikovať organizmus a jednou z nich je klystír.

 

Zatiaľ čo o pozitívnych účinkoch klystíru pre očistenie organizmu sa vie už od čias starých Egypťanov, používanie kávy na tieto účely je relatívne mladou záležitosťou vedecky objasnenou až v 20.storočí.

 

Prečo káva?

Káva má jedinečné zloženie, ktoré má pozitívne účinky na tenké črevo a žlčovody, ale najväčšiu službu urobí káva v pečeni. Rovnako ako káva stimuluje, keď ju poživáme orálne – aj pôsobením cez črevo dokáže stimulovať a aktivovať činnosť pečene – nabudí ju na produkciu väčšieho množstva žlče, ktorá na seba nabaľuje toxíny a vedie ich k odstráneniu z tela tenkým črevom. Káva celý tento proces významne urýchľuje a počas krátkeho času sa tak vieme pomocou klystíru zbaviť obrovského množstva usadenín z pečene.

 

Návod na kávový klystír

 

Na vykonanie klystíru s kávou budete potrebovať:

  • irigátor – pomôcka na vykonávanie klystíru
  • hrniec na uvarenie kávy
  • organickú kvalitnú zrnkovú kávu (na výbere kávy si dajte záležať a nepoužívajte najlacnejšiu nekvalitnú kávu. Aplikujete si predsa do vlastného tela)
  • čistú vodu (ideálne filtrovanú, prípadne inak zbavenú nečistôt)

 

Postup prípravy a aplikácie: 1l čistej vody privedieme do varu a pridáme do nej 2 lyžice kávy. Nechajte variť aspoň 5minút a potom nechajte zmes vychladnúť na príjemnú nepálivú teplotu (otestujte prstami – mala by to byť teplota tela alebo nižšia, dôležité je, aby vám nespôsobovala nekomfort pri závadzaní). Kávovú zmes nalejte do irigátora a pripravte sa na aplikáciu – podľa návodu. Klystír vykonávajte jemne a pomaly. Na začiatku aplikujte len cca 2dcl zmesi, postupne pridávajte. Snažte sa udržať tekutinu v sebe aspoň 10minúť, nie je to však podmienkou- ak cítite, že sa musíte vyprázdniť, nezadržiavajte to, počúvajte svoje telo.

Po vyprázdení sa možno budete cítiť príliš nabudený a plný energie, odporúčame preto v najbližších hodinách alebo dňoch konzumovať menej kávy 🙂

Kávový klystír naozaj funguje, máme ho odskúšaný na vlastnej koži nielen my, ale aj naši účastníci detoxikačných pobytov.

Okrem toho, že je to najúčinnejší spôsob ako detoxikovať pečeň, tiež pomôže aj pri zanesení tela kovmi, pozitívne účinky boli zaznamenané aj pri rakovinových ochoreniach.

Pridať komentár

* Prosím vyplňte všetky polia správne

Súvisiace Blogy

detoxpobyt.sk_hrubecrevo
Pridané od Detoxpobyt | 10. februára 2018
Ako detoxikovať hrubým črevom
Kto by povedal, ako úzko súvisí silná imunita so zdravým a bezproblémovým chodom hrubého čreva. Naše telá sú nesmierne dômyselne vykonštruované, orgány sú na seba dokonale napojené a vzájomne sa ovplyvňujú. Hrubé...
detoxpobyt.sk_malachov
Pridané od Detoxpobyt | 5. februára 2018
Detox podľa Malachova
Genadij Petrovič Malachov je známy ruský terapeut. Zameriava sa na očistu organizmu prostredníctvom liečebnej sily prírody, múdrosti ľudského tela a vedomej mysle. Podľa jeho teórie choroby do života človeka vstupujú z viacerých...
detoxpobyt.sk_stavy
Pridané od Detoxpobyt | 1. februára 2018
Význam ovocných a zeleninových štiav pri detoxikácii
Význam ovocných a zeleninových štiav pre očistu tela je dobre známy po celom svete. V západnej Európe sa liečenie pomocou ovocia a zeleniny stalo súčasťou lekárskej a liečiteľskej praxe už v 19. storočí. Kedy by...

Mám záujem o články, zaujímavosti a o nové termíny pobytov

Kliknite sem

Detoxikacny Pobyt Footer Logo

Prihláška

Prihláška na detoxikačný pobyt. Ďakujeme, že údaje vyplníte kompletne a pravdivo, čím nám uľahčíte administratívu a organizáciu pobytu :)

Email*

Meno*

Adresa*

Telefón*

Termin

Náhradný Termin

Dátum narodenia

Ak ste sa už na našom pobyte zúčastnili, uveďte, prosím, termín:

Choroby alebo zdravotné problémy:

Alergia na zeleninu/ovocie (nižšie vypíšte druhy zeleniny a ovocia, na ktoré máte alergiu

Evidenčné číslo vozidla:

Mám záujem o samostatnú izbu za príplatok 60€
ánonie

Mám záujem o ubytovanie na izbe s:

Iné informácie, ktoré by pre nás mohli byť dôležité :

Budeme radi, ak nám napíšete, odkiaľ ste sa o nás dozvedeli :

Prehlasujem a súhlasím, že som túto prihlášku vyplnil/a pravdivo a budem rešpektovať pokyny pred, počas a po detoxikačnom pobyte. Ak som neuviedol/neuviedla choroby, zdravotné problémy a lieky alebo nebudem dodržiavať pokyny počas detoxikačného pobytu, som si vedomý/á možného nepriaznivého vplyvu na zdravotný stav. Objednávkou detoxikačného pobytu súhlasím s Obchodnými podmienkami uvedenými na stránke www.detoxpobyt.sk. Súhlasím so spracovaním osobných údajov týkajúcich sa aj zdravia uvedených v tejto prihláške.

Please leave this field empty.