Ako správne na mĺganie oleja?

Ako správne na mĺganie oleja?

Ako správne na mĺganie oleja?

Pridané od Detoxpobyt | 1. októbra 2017
detoxpobyt.sk - mlganie oleja

Mĺganie alebo premývanie oleja v ústach, niekedy sa mu nesprávne hovorí aj kloktanie oleja, je jedna z najstarších detoxikačných techník pochádzajúcich z ajurvédy.

Je dostupná pre každého, nenáročná na čas a jednoduchá na vykonávanie. Tu už nezaberú žiadne výhovorky, prečo sa to nedá 🙂 Tak poďte na to!

Odstraňovanie toxínov touto metódou je spôsobené zvýšením činnosti slinných žliaz, ktoré sú jednou z hlavných ciest na odstraňovanie škodlivých látok z tela. Pri premývaní oleja slinnými žľazami sa tiež zvyšuje objem prúdiacej krvi.

Na mĺganie oleja sa používa výlučne rastlinný olej – slnečnicový, alebo sezamový. Tieto oleje sú najvhodnejšími “nositeľmi” na ktoré sa toxíny spoľahlivo naviažu.

 

Čo lieči mĺganie oleja?

Premývanie úst olejom vyskúšajte ak chcete posilniť imunitu, zbaviť sa bolestí hlavy, znížiť stres, vyliečiť zápaly ďasien, zmierniť zápaly kĺbov, zvýšiť energiu.

Táto detoxikačná technika je vhodná aj pre deti – dôležité je, aby dieťa olej neprehĺtlo, pretože po premytí je olej plný toxínov. Spoľahlivo deti vedia vypľuť tento olej zhruba od 5rokov, niektoré aj skôr

 

Ako na to?

Premývanie úst olejom je najvhodnejšie vykonávať ráno, nalačno. V opačnom prípade by toto premývanie mohlo spôsobiť nutkanie na zvracanie.

 

Na polievkovú lyžicu si nalejte rastlinný olej a premývajte v ústach tak, aby sa dostal do všetkých zákutí ústnej dutiny, popod jazyk a pomedzi všetky zuby. Je dobré pri tejto činnosti zotrvať asi 15-20minút – toľko totiž trvá krvi, kým sa kompletne precirkuluje všetkými orgánmi. Po dôkladnom premytí olej rozhodne neprehĺtajte, ale vypľujte.

Mal by mať bielu farbu – to je znakom, že sú na neho nabalené toxické látky.

Túto kúru vykonávajte každý deň, minimálne však 2-3x týždenne alebo stále vtedy, ak cítite povlakom potiahnutý jazyk, či lepivý pocit v ústach.

 

Premývanie úst olejom pre belšie zuby

Pomocou mĺgania oleja sa znižuje v ústach počet škodlivých baktérií na minimum. Vypľutím oleja po mĺganí odstránite z ústnej dutiny baktérie a z veľkej časti aj škodlivý zubný povlak. To pomáha bojovať proti paradentóze, zápachu z úst, žltnutiu zubov apod. Po niekoľkotýždňovom praktizovaní budete zreteľne vidieť, že vaše zuby sú belšie a ústna dutina zdravšia.

detoxpobyt.sk - mlganie oleja

 

No čo, presvedčili sme vás na vyskúšanie tejto jednoduchej olejovej terapie alebo ju už dávno poznáte?
V oboch prípadoch nám napíšte svoje skúsenosti 🙂

Pridať komentár

* Prosím vyplňte všetky polia správne

Súvisiace Blogy

detoxpobyt.sk_hrubecrevo
Pridané od Detoxpobyt | 10. februára 2018
Ako detoxikovať hrubým črevom
Kto by povedal, ako úzko súvisí silná imunita so zdravým a bezproblémovým chodom hrubého čreva. Naše telá sú nesmierne dômyselne vykonštruované, orgány sú na seba dokonale napojené a vzájomne sa ovplyvňujú. Hrubé...
detoxpobyt.sk_malachov
Pridané od Detoxpobyt | 5. februára 2018
Detox podľa Malachova
Genadij Petrovič Malachov je známy ruský terapeut. Zameriava sa na očistu organizmu prostredníctvom liečebnej sily prírody, múdrosti ľudského tela a vedomej mysle. Podľa jeho teórie choroby do života človeka vstupujú z viacerých...
detoxpobyt.sk_stavy
Pridané od Detoxpobyt | 1. februára 2018
Význam ovocných a zeleninových štiav pri detoxikácii
Význam ovocných a zeleninových štiav pre očistu tela je dobre známy po celom svete. V západnej Európe sa liečenie pomocou ovocia a zeleniny stalo súčasťou lekárskej a liečiteľskej praxe už v 19. storočí. Kedy by...

Mám záujem o články, zaujímavosti a o nové termíny pobytov

Kliknite sem

Detoxikacny Pobyt Footer Logo

Prihláška

Prihláška na detoxikačný pobyt. Ďakujeme, že údaje vyplníte kompletne a pravdivo, čím nám uľahčíte administratívu a organizáciu pobytu :)

Email*

Meno*

Adresa*

Telefón*

Termin

Náhradný Termin

Dátum narodenia

Ak ste sa už na našom pobyte zúčastnili, uveďte, prosím, termín:

Choroby alebo zdravotné problémy:

Alergia na zeleninu/ovocie (nižšie vypíšte druhy zeleniny a ovocia, na ktoré máte alergiu

Evidenčné číslo vozidla:

Mám záujem o samostatnú izbu za príplatok 60€
ánonie

Mám záujem o ubytovanie na izbe s:

Iné informácie, ktoré by pre nás mohli byť dôležité :

Budeme radi, ak nám napíšete, odkiaľ ste sa o nás dozvedeli :

Prehlasujem a súhlasím, že som túto prihlášku vyplnil/a pravdivo a budem rešpektovať pokyny pred, počas a po detoxikačnom pobyte. Ak som neuviedol/neuviedla choroby, zdravotné problémy a lieky alebo nebudem dodržiavať pokyny počas detoxikačného pobytu, som si vedomý/á možného nepriaznivého vplyvu na zdravotný stav. Objednávkou detoxikačného pobytu súhlasím s Obchodnými podmienkami uvedenými na stránke www.detoxpobyt.sk. Súhlasím so spracovaním osobných údajov týkajúcich sa aj zdravia uvedených v tejto prihláške.

Please leave this field empty.