Pestrec mariánsky a regenerácia pečene

Pestrec mariánsky a regenerácia pečene

Pestrec mariánsky a regenerácia pečene

Pridané od Detoxpobyt | 20. októbra 2017

Poznáte zázrak menom Pestrec mariánsky? Že nie?! Prichádzate o veľa!

Pestrec mariánsky je poklad našej prírody, ktorý našťastie máme na dosah. Tak prečo nevyužívať jeho priaznivé účinky na naše zdravie? Poďme sa bližšie pozrieť, čo je na ňom také jedinečné.

Pestrec mariánsky alebo tiež aj Silybummarianum je bylinka, ktorá pochádza z Kanárskych ostrovov. Jeho plody obsahujú látku nazývanú sylimarín, ktorá je veľmi silným antioxidantom, zabraňuje prenikaniu toxických látok do membrán buniek a navyše napomáha k regenerácii pečene. Jeho použitie je veľmi vhodné pri trávení, detoxikácii a očiste pečene.

Pečeň je najväčšia žľaza v organizme, ktorá slúži na detoxikáciu organizmu. Patrí medzi najdôležitejšie orgány ľudského tela, pretože v nej sa spracovávajú všetky látky zachytené z krvi. Metabolizuje cukry, tuky a bielkoviny, zásobuje telo živinami a vitamínmi, pôsobí ako filter, ktorý odčerpáva škodlivé látky a v neposlednom rade v nej vznikajú dôležité bielkoviny, enzýmy a aj hormóny stimulujúce činnosť ostatných orgánov.

Ako vidíte, jej úloha v našom tele je nenahraditeľná a preto je dôležité sa o ňu starať, aby sme predchádzali ochoreniam pečene. Ľudia pomerne často trpia na ochorenia pečene, ktoré však väčšinou prebiehajú skryto. Typickým príkladom je infekčný zápal pečene, kedy má človek mierne ťažkosti, ak sa však jeho stav nelieči, môže dôjsť až k trvalému poškodeniu pečene, nazývanej cirhóza pečene.

Medzi základné prejavy zápalu pečene patria:

 • Únava
 • Zápach z úst
 • Povlak na jazyku
 • Nespavosť
 • Tráviace problémy
 • Strata hmotnosti
 • Červená tvár
 • Bledá stolica
 • Nadmerné potenie
 • Tmavé kruhy pod očami
 • Hnedá škvrny na koži

Prevenciou, ale častokrát i riešením je zmena životosprávy, resp. sa treba vyvarovať mastným jedlám, emulgátorom, farbivám, konzervovaným jedlám, polotovarom, rôznym margarínom a dresingom a samozrejme alkoholu. Niektoré lieky sú taktiež veľká záťaž na pečeň a nepriaznivo pôsobí i nadmerný stres a hnev.

Naopak, ak zaradíte do svojho jedálnička marhule, hrozno, čučoriedky, broskyne, mrkvu, petržlen, žeruchu, medvedí cesnak, červenú repu, fazuľu, reďkovky, či ryby a kuracie mäso, svojej pečeni ulahodíte. Pridať môžete i rôzne liečivé bylinky ako kardamón, rascu, zázvor, bobkový list, bazalku, rozmarín, či mätu priepornú a rumanček pravý. Nemožno zabudnúť na dostatočný pitný režim, najlepšie čistú vodu a zeleninové či ovocné šťavy. Pestujte si v sebe trpezlivosť, optimizmus, kľud a čistú myseľ, ktoré taktiež pomáhajú k zdravšej pečeni.

Medzi základné formy pestreca mariánskeho patria:

Olej z pestreca, ktorý sa získava zo semien lisovaním za studena. Využíva sa na liečbu kožných problémov, vhodný je na vnútorné i vonkajšie použitie. Pestrecový olej obsahuje vitamíny A, D, E a F, taktiež zinok, selén, meď a jód. Okrem využitia na problémy s pečeňou či žalúdkom sa používa i na zápchy, hemoroidy, kožné problémy (lupienka, ekzémy, lupiny, akné) i gynekologické problémy, na drobné rany i nadváhu.

Pestrecové semená je vhodné pred použitím zomlieť alebo rozdrviť, najlepšie tak , aby nedošlo k styku s kovom, semená vtedy zoxidujú. Pripravujeme si ich vždy čerstvé. Požívame tak, že rozdrvené semená rozžujeme a zapijeme, určite ich nezalievame horúcou vodou ako čaj, lebo jeho účinky sa tým úplne zničia.

detoxpobyt_pestrec

Drvený plod pestreca je výbornou voľbou na regeneráciu pečene. Z vlastnej skúsenosti viem povedať, že u mňa aj najúčinnejšou formou. Pomletý pestrec obsahuje najvyššie množstvo účinnej látky silymarínu a vďaka tomu je regenerácie pečene najintenzívnejšia.

Ak už máte problémy s pečeňou alebo im chcete predchádzať, určite siahnite po tomto „bodliaku“. Neoľutujete.

 

 

Pridať komentár

* Prosím vyplňte všetky polia správne

Súvisiace Blogy

detoxpobyt.sk_hrubecrevo
Pridané od Detoxpobyt | 10. februára 2018
Ako detoxikovať hrubým črevom
Kto by povedal, ako úzko súvisí silná imunita so zdravým a bezproblémovým chodom hrubého čreva. Naše telá sú nesmierne dômyselne vykonštruované, orgány sú na seba dokonale napojené a vzájomne sa ovplyvňujú. Hrubé...
detoxpobyt.sk_malachov
Pridané od Detoxpobyt | 5. februára 2018
Detox podľa Malachova
Genadij Petrovič Malachov je známy ruský terapeut. Zameriava sa na očistu organizmu prostredníctvom liečebnej sily prírody, múdrosti ľudského tela a vedomej mysle. Podľa jeho teórie choroby do života človeka vstupujú z viacerých...
detoxpobyt.sk_stavy
Pridané od Detoxpobyt | 1. februára 2018
Význam ovocných a zeleninových štiav pri detoxikácii
Význam ovocných a zeleninových štiav pre očistu tela je dobre známy po celom svete. V západnej Európe sa liečenie pomocou ovocia a zeleniny stalo súčasťou lekárskej a liečiteľskej praxe už v 19. storočí. Kedy by...

Mám záujem o články, zaujímavosti a o nové termíny pobytov

Kliknite sem

Detoxikacny Pobyt Footer Logo

Prihláška

Prihláška na detoxikačný pobyt. Ďakujeme, že údaje vyplníte kompletne a pravdivo, čím nám uľahčíte administratívu a organizáciu pobytu :)

Email*

Meno*

Adresa*

Telefón*

Termin

Náhradný Termin

Dátum narodenia

Ak ste sa už na našom pobyte zúčastnili, uveďte, prosím, termín:

Choroby alebo zdravotné problémy:

Alergia na zeleninu/ovocie (nižšie vypíšte druhy zeleniny a ovocia, na ktoré máte alergiu

Evidenčné číslo vozidla:

Mám záujem o samostatnú izbu za príplatok 60€
ánonie

Mám záujem o ubytovanie na izbe s:

Iné informácie, ktoré by pre nás mohli byť dôležité :

Budeme radi, ak nám napíšete, odkiaľ ste sa o nás dozvedeli :

Prehlasujem a súhlasím, že som túto prihlášku vyplnil/a pravdivo a budem rešpektovať pokyny pred, počas a po detoxikačnom pobyte. Ak som neuviedol/neuviedla choroby, zdravotné problémy a lieky alebo nebudem dodržiavať pokyny počas detoxikačného pobytu, som si vedomý/á možného nepriaznivého vplyvu na zdravotný stav. Súhlasím so spracovaním osobných údajov týkajúcich sa aj zdravia uvedených v tejto prihláške.

Please leave this field empty.